METANCITY – nejen Hip hop

Soulrise zbývají do začátku dva dny, seznamte se s Kidem Luckym, a cappella MC

Opravdu speciální a jedinečná akce Soulrise, která, jak už napovídá název, se zaměřila převážně na soul a tomuto stylu blízké hudební žánry, se blíží. Večer 25. února se uskuteční v klubu Lucerna Music Bar a v jejím rámci vystoupí například slovenská zpěvačka Misha, objev loňského roku TribeTown nebo Notes from Prague. Vedle nich se však objeví i Kid Lucky, zvaný „a cappella MC“, jenž se doprovází pouze svou pusou. Tradice moderní černošské hudby se zde spojuje s dávným folklorem, aby dohromady vytvořily naprosto novou hudební zkušenost.

Kid Lucky z New York City je zpěvák a beatboxer, který využívá při svých vystoupeních pouze svůj hlas. Jeho prostřednictvím zpodobňuje všechny zvuky rytmiky, basy a nejrůznější efekty, včetně rapu a veršování. Na pozadí nezní ani podkresová hudba ani „scratching“ DJs. Zatímco většina beatboxerů využívá k ohromení posluchačů neobvyklé zvukové efekty. Cílem Kida Luckyho co by “acappella MC” je představit mysl provokující kompozice skladeb za použití beatboxu, rapu a veršům, a to pouze prostřednictvím jediného nástroje – svého hlasu.

Kid Lucky spolupracoval se všemi předními americkými beatboxery, zručnými sólovými performery a zpěváky, jako jsou Doug E. Fresh, Rahzel, Biz Markie, Scratch, Michael Winslow, Masai Electro. Jeho směr se blíží také k „nu-soul“ a „urban folku“. Na hudební spolupráci v žánrově širším poli se podílel také s celou řadou zvučných jmen: Stevie Wonder, Vernon Reid (Living Colour), Scott Ian (Anthrax), Senn Dogg (Cypres Hill), MC Supernatural, Sabir Mateen, William Parker, Matthew Shipp, DJ Spooky, Jaleel Button (TV on the Radio) a také je producentem slavné Hip Hop Subway Series.

Kid Lucky se intenzivně chystá na pražskou a českou hudební scénu, do které se zamiloval a proniká do naší kultury díky spolupráci s předními českými beatboxery, jako jsou Cossiga, Nasty, Freaky Jesus, MC Theo, Ivanhoe a další. Momentálně pracuje spolu s českými umělci na nové desce, která se záhy dočká českého i amerického turné. Kid Lucky se už v ČR objevil a prezentoval v Noci s Andělem, v 5. Elementu na Óčku, Hop´n´Nob CD Release Party v Divadle Archa a také v éteru na Radiu 1, Spin Radio, Radio Wave, Festivalu hudebních filmů MOFFOM atd. Kid Lucky by měl podle všeho už být v současnosti v ČR, kde má v plánu několik hostovaček. Určitě si tuto akci nenechte ujít.

Kid Lucky

Tagy: Soulrise, Kid Lucky, Lucerna Music Bar, beatbox, acappella mc

Rubrika: Profily, 23. února 2009, LomeshKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama