METANCITY – nejen Hip hop

Mayer Hawthorne, poslední hvězda soulu, zavítá do Vídně se Stones Throw Europe Tour

Jméno Mayer Hawthorne sice na českých webech vygooglujete, nicméně nikdo se tomuto mladému talentu, který tak nadchnul představitele pověstných Stones Throw Records, prozatím nevěnoval v takové míře, jakou by si bezesporu zasluhoval. A protože už zanedlouho začne očekávané Stones Throw Europe Tour, jehož součástí je vedle neméně skvělých hudebníků jako Peanut Butter Wolf, Dam-Funk a James Pant i náš hrdina, máme nejvyšší čas, abychom se tuto nepříjemnou skutečnost pokusili napravit.

Nerad bych příliš přeháněl, ale musím říct, že mě Mayerova tvorba nadchla stejně jako Peanut Butter Wolfa, šéfa Stones Throw, kterému jejich společný přítel Noelle ScaggsRebirth dal poslechnout několik Hawthorneových skladeb. „Pustil mi dvě skladby a já nějak nerozuměl tomu, co vlastně slyším. Zeptal jsem se, zda jde o starší skladby, které (Mayer) předělal. Nemohl jsem uvěřit, že to jsou nové písně a že všechny nástroje nahrál on sám,“ popisuje první seznámení se svým nyní upsaným umělcem Wolf.

Někteří muzikanti si často stěžují, že se o nich neví vinou zaslepenosti médií. Zkušenost devětadvacetiletého zpěváka, multiinstrumen­talisty a producenta však svědčí o něčem jiném. Jeho muzika se okamžitě dostala do hledáčku Gilles Petersona a Mark Ronsona, od čehož už byl jen krůček ke světové proslulosti. Nejen že se Mayer začal rozebírat mezi odborníky, značné popularity dosáhl i mezi běžnými posluchači, kteří si jeho umu cení natolik, že se v limitované edici vydaný singl Just Ain't Gonna Work Out prodává například na HHV.de za téměř třicet euro, a přesto patří k nejkupovanějším artikům v rámci celé nabídky této společnosti.

Jaký to vývoj pro člověka, jenž děláním muziky strávil většinu svého života, a přitom nikdy nepomýšlel na to, že by s ní vystoupil na veřejnost. Mayer Hawthorne se stal přes noc hvězdou moderního soulu, který nicméně zůstává věrný svým kořenům. „Myslím, že je Mayer jediným umělcem v historii labelu, kterého jsem upsal na základě pouhých dvou skladeb. Někdy prostě víte, že to máte udělat,“ dodává Wolf.

Jestli máte zájem vidět jednu z rodících se hvězd na začátku její kariéry, můžete tak učinit v březnu, kdy, jak už jsme psali, se Stones Throw vydávají na své evropské turné. Nepřekvapí, že kvalitní soulová muzika se České republice opět vyhne obloukem. Přesto pokud se nebojíte cestování, nabízí se zastávka ze dne 15. března, která se uskuteční ve vídeňském klubu B72. Více informací hledejte na Stonesthrow.com a samozřejmě v každém případě věnujte svůj čas singlu Just Ain't Gonna Work Out, který si komplet můžete poslechnout na Stones Throw Myspace.

Tagy: Mayer Hawthorne, Stones Throw Europe Tour, Just Ain't Gonna Work Out

Rubrika: Tipy, 22. února 2009, RavenakKomentáře

16.32 - 23. února 2009

viden  

jel bys? jinak: Mayer Hawthorne aka Haircut http://www.myspace.com/haircut


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama