METANCITY – nejen Hip hop

Soulrise se soustředí na soul, vystoupí Misha, Tribetown, Notes From Prague a další

Soul je žánrem, který se stal revolučním zdrojem v dalším vývoji afroamericko-karibské hudby. Asi nejprogresivnějšími z nich dnes jsou R&B, hip-hop a reggae, které zamíchaly i pod kotlem populární hudby. I u nás se konečně dalo dohromady vícero talentovaných mladých hudebníků, kteří začali tvořit právě s pozorností a citem pro soul. Dnes je tak nejvyšší příležitost jim dát konečně více prostoru a představit je společně na jednom pódiu, i když se jejich nahrávky se neprodávají po statisících. Kruhovou scénu hudebního baru v Lucerně rozzáří koncem února kvalita v podání mnoha pozoruhodných hostů. Posviťte si na jedny z největších místních talentů a jejich svěží a kvalitní invenci pro místní hudební scénu…

Do Prahy po dlouhé době dorazí Misha z Bratislavy se svou doprovodnou kapelou a už třemi pozoruhodnými nahrávkami. Naživo se představí i pražský soulový objev TribeTown, kde zpívá dech beroucí JoyTearz. K tomu uslyšíte nový věci z připravovaných alb od Notes From Prague a Henry D, kterého podpoří za gramcema Ama12Play. Pomyslnou třešničkou na dortu bude velmi vzácný host večera – americký beatboxer a zpěvák Kid Lucky, jenž za pár dnů přiletí z New Yorku. V Praze představí premiérově své americko-česko-africké kolabo The Souls of Hip Hop plné vzácných hostů: Jeho pozvání na tento večer přijali Jaro Cossiga, Lubunga Chawelwa, Dowis, Wazanji, Ivanhoe, Freaky Jesus a Nironic! Takový domácí line-up tu už dlouho nebyl, tak přijďte oslavit, že tu je konečně tolik zajímavých jmen, které mají co říct. Celý večírek je zároveň zvěstí místním médiím o tom, že konečně i u nás se děje hodně zajímavého i na poli black music.

Akci pro vás připravuje Lucerna Music Bar ve spolupráci s JahMusic.net a IAM Unlimited. V případě vašeho zájmu to může být start celé nové koncertní série. Talentů máme v Čechách a na Slovensku zásoby, jen jim dát více prostoru a podpory… Přesvědčit se o tom můžete 25. února, kde jinde než v pražské Lucerně.

Tagy: Misha, Tribetown, Notes from Prague, Soulrise, Praha Lucerna Music Bar, Kid Lucky

Rubrika: Tipy, 11. února 2009, LomeshKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama