METANCITY – nejen Hip hop

Ice Cube dorazí do Česka, máme tady rapovou událost roku 2009?

Kmotr gangsta rapu, král West Coast rapu, legendární rapper a herec – Ice Cube po čtyřiadvaceti letech ve hře konečně premiérově zavítá do České republiky na další pokračování Hip Hop Allstars/Gangsta Boombox.

A že už tahle jedinečná ikona hip-hopu má něco za sebou. Na kontě sedm sólových alb a jedno EP, k tomu desky s nejkontrover­znější kapelou historie amerického hip-hopu – NWA (Ice Cube, Dr. Dre, MC Ren, Eazy-E, DJ Yella), se kterou Cube rozjel gangsta rap a dostal West Coast na konci osmdesátých let na hiphopovou mapu, dvě alba s Westside Connection (Ice Cube, Mack 10, WC), se kterými v druhé polovině let devadesátých West Coast na mapu hip-hopu vracel.

Ice Cube je taková legenda, že se s téměř zbožnou úctou a zásadně šeptem mluví i o deskách, které ani nevydal – jako byl plánovaný projekt s Dr. Dre Helter Skelter. Na pažbě má zářezy za nespočet hitů, např. Wicked, It Was A Good Day, Check Yo Self, Really Doe, Bop Gun (One Nation), You Know How We Do It, What Can I Do?, Natural Born Killaz, Gangsta Rap Made Me Do It atd., za legendární vyprodaná monstrózní turné, mimo jiné Up In A Smoke TourEminemem, Dr. Drem, Snoop Doggem, X-zibitem. Za spolupráci s každým, kdo v hip-hopu něco znamená, od old schoolerů z East Coastu jako Big Daddy Kane a Public Enemy, přes zásadní jména dneška a la Nas, pojmy z Down South jako Bun B, Lil Jon nebo Scarface, až po jeho domácí West Coast – Snoop, WC, Da Lench Mob atd.

Zkrátka každý, kdo kdy v rapu něco znamenal, si považoval za čest s Ice Cubem spolupracovat. K tomu připočtěte jeho filmovou kariéru, která čítá jak kultovní hiphopové filmy jako Boyz N The Hood, Trespass, Higher Learning, tak komedie stylu Friday či akční snímky typu Anaconda, Three Kings nebo XXX, a dojde vám, že něco takového v Čechách ještě nebylo a nejspíš už ani nebude.

Hiphopová událost roku 2009? Ice Cube dne 10. dubna v Incheba Aréně (Malá Sportovní hala) na pražském Výstavišti. Hoďte Wéčka do vzduchu a zakřičte si WEST SIIIIDE. Keep it gangsta.

Předprodej lístků: Ticketportal a síť obchodů Queens, Rapublic, do 20. února za 450 Kč plus poplatky.

Více informací na: www.ice-cube.cz.

Tagy: Ice Cube Praha Incheba Arena Výstaviště, Gangsta Boombox, West Coast, Snoop Dogg

Rubrika: Tipy, 11. února 2009, Ice-Cube.czKomentáře

18.19 - 13. února 2009

…  

A sakra a zrovna na moje narozky…


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama