METANCITY – nejen Hip hop

Us3 představí své nové album také v Lucerna Music Baru, těšte se na duben

Us3 je kapela, jejichž koncerty patří vždy mezi neobvyklé a nezapomenutelné hudební zážitky. Naposledy jsme jejich koncert zažili v říjnu loňského roku v pražském Lucerna Music Baru a že se jednalo o skutečně strhující koncert potvrdí všichni, kteří tam tenkrát byli. Nyní, po více než dvou letech, se Us3 opět chystají na místo činu, aby nás přesvědčili o tom, že i jejich připravované album, které vyjde v dubnu, bude albem, které si budete rádi pouštět zas a znovu.

Pro neznalé, ale zvídavé svůj projekt vám stručně představí sám Geoff Wilkinson:

Us3 je vlastně mým hudebním dítětem. Narodilo se v roce 1992 jako experimentální fúze hip-hopu a jazzu s využitím starých samplů z katalogu Blue Note Records. Nechtěl jsem ale, aby to bylo úplně retrospektivní, a tak jsem k tomu přimíchal americké rapery a řadu mladých jazzových hudebníků z rozvíjející se jazzové scény v Londýně. Mou původní myšlenkou bylo, že by se hudba Us3 měla skládat ze tří elementů: starých jazzových samplů, boombapu s rapem a navrch sóla mladých jazzmenů. Tím jsem kvitoval minulost, přitom pevně stál v přítomnosti a zároveň hleděl do budoucnosti. Chtěl jsem lidem rozšířit obzory. Chtěl jsem předat pochodeň. Co se stalo poté, je už hodně dlouhá historie… Nyní vydávám hudbu nezávisle na svém vlastním labelu. Nové album je už připraveno a bude vydáno v dubnu tohoto roku. Us3 se také letos opět vydá na turné.“

Koncert Us3 se odehraje 14. dubna v pražském Lucerna Music Baru. Otevřeno bude od 20.00 hodin. Vstupenky jsou k zakoupení v sítích Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal za 400 Kč plus poplatky, na místě za 500 Kč. V pokladně Lucerna Music Baru za cenu bez poplatků.

Us3
Lucerna Music Bar

Tagy: us3, geoff wilkinsons, say what, praha lucerna music bar

Rubrika: Články, 10. února 2009, D Smack uKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama