METANCITY – nejen Hip hop

John Abercrombie a Robert Balzar Trio se společně v březnu vydají na Tales Tour

Od debutového alba Johna Abercrombieho Timeless z roku 1974 uplynula již pěkná řádka let a jak je vidět, americký kytarista a legenda světového jazzu má k Čechům stále blíž. Jan Hammer, Miroslav Vitouš, Jiří Mráz a teď také Robert Balzar, to už je slušný počet na to, abychom něco takového mohli tvrdit.

V každém případě, Balzarovo trio patří k zárukám vynikajícího koncertního zážitku a spolu s Johnem Abercrombiem, s nímž nahrálo a loňského roku rovněž vydalo velmi povedenou desku Tales, půjde o skutečně speciální zážitek. Společné turné je naplánováno po Česku, Anglii a Slovensku.

Album Tales, které nese mimo pěti skladeb Roberta Balzara i tři písně, pod které se autorsky podepsal sám John, tak nyní dostane živou podobu.

Robert Balzar Trio & John Abercrombie tak postupně vystoupí v Brně, Ostravě, Českých Budějovicích, Přerove a Praze, mezitím odjedou na dva dny do Londýna a společné turné pak zakončí v Bratislavě.

Tales Tour:

12. března Brno
13. března Ostrava
15. března Londýn
16. března Londýn
18. března České Budějovice
19. března Přerov
22. března Praha
23. března Bratislava

www.robertbalzar.cz

Tagy: Robert Balzar Trio, John Abercrombie, Tales Tour, London, Praha, Brno, Ostrava

Rubrika: Tipy, 7. února 2009, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama