METANCITY – nejen Hip hop

BPM ve Stodole, jak dopadl očekávaný mejdan? / Reportáž

Sobota ve Stodole s BPM je za námi, zbývá tedy provést menší bilanci, říci nějaké ty postřehy a ukázat fotky. Faktem je, že poslední live rap byl ve Stodole k vidění v květnu při koncertu Nironica. To je skoro tři čtvrtě roku. Když vememe v úvahu, že kromě koncertu BPM v Opavě, který skončil zle, kvůli promotéro i, který celou akci potopil, tady tahle nadějná kapela nehrála a přimícháme k tomu fakt, že v Havířově dlouho live rap nebyl, mohli jsme čekat celkem solidní mejdan.

Ten taky nakonec proběhl, alespoň dle mého názoru. Koncert byl výborný a fanoušci téhle kapely ho náležitě ocenili, především u známějších tracků jako Madam poezie, Ostrovy sutin, ale i Jeden z mnoha atd., nicméně jistý ohlas měly i nové, podle mě povedené skladby. Vynikající byla rovněž, dá se říct, už od Hip Hop Kempu osvědčená předělávka Jarních květů s tanečkem do podkladu z hitu Son of a Preacher Man. Za zmínku pak přirozeně stojí i pecka Vlastní liga, která byla ztvárněna v kompletním obsazení. Připravená show, do toho saxofonistické vsuvky od Kennyho Rougha, což vygradovalo v momentě, kdy k překvapení všech šel dolů veškerý zvuk a Kenny dával sólo, já myslím, že Básníci naprosto splnili veškerá koncertní očekávání.

Stodola je však specifickým prostředím, co se týče složení návštěvníků a nevyhlo se to ani této akci. Nechci soudit, zda-li je to dobře či nikoliv, ale minimálně čtyřicet procent návštěvníků do klubu chodí pravidelně a je jim celkem jedno co tam hraje či kdo vystupuje. Proto není složení návštěvníků typickým obrázkem na jiných rapovým mejdanech. Ti, co věděli, podpořili, zbytek prostě přišel pařit. A pařilo se fest.

V jedenáct hodin se pomalu nešlo hýbat a parket i stage se vlnily v rytmu Lowových a Venczových desek. Tohle atmo neustálo ani po koncertě BPM a kolem páté ráno, kdy Lowa vypnul gramofony, bylo na parketu ještě hodně horko. Celkově bych řekl že těch tři sta šedesát platících dostalo to, co od akce čekalo, a to ať už přišli kvůli koncertu, nebo se prostě jen bavit do svého oblíbeného klubu.

Nezbývá než se těšit na další live show, kterou plánujem v rozmezí měsíců březen – duben. BPM byli z lidí i atmosféry nadšení a děkují vám za ni! Samosebou jsem zvědav i na vaše dojmy z akce, nechte je pod článkem v diskusi. Pro fotky klikejte sem.

Tagy: BPM, Havířov Stodola, Ryes, Khomator, Slova, Kenny Rough

Rubrika: Reporty a fotky, 27. ledna 2009, Khoma + RavKomentáře

13.58 - 27. ledna 2009

 

sobota, volno, 60 vstup, rap, saxofon, párty, fotbálek, kamarádi, holky, vodka, tma, černo, ráno, postel. Já tyhle párty žeru :))


14.19 - 27. ledna 2009

 

je zajmave ze vstup byl 60,– protoze tadle akce byla k nezaplaceni. Diks


14.25 - 27. ledna 2009

maximalni spokojenost  

Jen jsem se smal slecnam na baru co za lichotky sklizeli drinky:Da pak cau a kdyz zjistila,ze ja jsem vuci tomuhle imunni,tak me poslala do prdele:D Jinac BpM jsou samy o sobe netradicni a to me bavi a tak pojali i koncik. Pekny zazitek:) Snad brzy znovu.. Jen ta Stodola me nebere..nema pro me tu atmosferu, zlaty Struznik:) i Beach mam radeji.


20.01 - 27. ledna 2009

kopi  

to je jasna věc,kdyz více než polovinu hh party tam obsadí štamgasti stodoly!!taky to tam potom vypada…a ty čubky tam?mno radeji se nevyjadřuji!Sa­mozrejmne bylo tam plno skvelych lidi a party byla bezva,ale i tak je pokazde hh party ve stodole v takovém disko nadechu..me to tak pripadne..mozna ti lidi mozna lowa a jeho desky…mno nevim…muj nazor…


20.31 - 27. ledna 2009

" + Rav" ?  

co jsou tvoje postřehy Rave? :-) a ještě jednou mě někdo vtáhne do backstage proti mé vůli, abych si pak nebyl schopný vzpomenout ani na slušné vychování, tak budu zlý :-D ale snad si to aspoň všichni užili… jestli sem někomu kazil srandu, sorry, ale nevím o tom.


21.39 - 27. ledna 2009

Freezing  

můžeš srovnat s www.khomator.com :)


15.07 - 28. ledna 2009

 

Osobně bych řekl, že hodně lidi nepřišlo kvůli BPM, ale kvůli tomu že byla prostě „party“, lidi jsou hladoví :)

BPM mě nebaví, příjdu na jiný koncert .) ale tak doufám, že jste dobře zakalili


15.36 - 28. ledna 2009

 

No tak už to ale chodí. Podstatné je, že všichni zaplatili kapelu. :)


20.41 - 28. ledna 2009

 

ACHJO:-(


20.50 - 28. ledna 2009

 

Koncert byl skvělý!!! Je pravda že osazenstvo diskochtivých lidí mě už také odrazuje od další návštěvy Stodoly, ale mnohem více mi vadí vyfetované hlavy, kterých se tam vždycky několik najde a kteří otravujou ostatní lidi při koncertu apod.Takové lidi by tam vubec neměli pouštět!! Freezing – byl jsi šílenýýýýý:-)))))


11.37 - 30. ledna 2009

2 Preclajz  

Ty si tam byla? :-)


21.08 - 30. ledna 2009

Freezing  

Neuvěřitelnéééé:-))) byla jsem střed tvého zájmu:-) pořád jsi na mě divně koukal a něco mumlal, ale rozumět ti nešlo vůbec nic:)


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama