METANCITY – nejen Hip hop

Paulie: Čekejte klasický rapový koncert, BPM taneček a Kennyho ságo / Rozhovor

Protože se koncert libereckých BPM v havířovské Stodole rychle blíží, napadlo mě požádat kluky o rozhovor, aby ještě na poslední chvíli stihli nalákat všechny nerozhodné. Za tímto účelem však došlo i na další, podle mého názoru neméně zajímavé věci. Nedozvíte se tak pouze, co od Básníků budete moci čekat, ale také to, komu natočí videoklip, s kým spolupracují na nové desce a jaké hosty na ní čekají, jak reagují na své fanoušky atp. atd. atv. Dost řečí. Čtěte. Paulie odpovídá.

Zdravím BPM. Blíží se váš první koncert v Havířově, a tak se vás přirozeně musím zeptat: Pojedete vlakem, nebo autem?

Čau. Vzhledem k tomu, jaký jsme hvězdy, tak pojedeme nejspíš na kole. Kenny pojede dokonce na kole s přídavnýma kolečkama, jelikož neumí pořádně chodit , natož jezdit na kole (co má dvě kola). Co umíme všichni dobře, je plavat, a to do Havířova nejde.

Na koncertech a nejen tam vás v poslední době doprovází producent, saxofonista a něco jako DJ Kenny Rough, jenž také remixoval váš debut. Jak hodnotíte jeho práci? V jakých případech myslíte, že se mu podařilo vaše skladby překonat?

Myslim si, že desku víc zpřístupnil pro klasické rapové obecenstvo. Dokonce i tu Madam dokázal udělat tak dobře, že někteří fans na ní frčí víc než na originále. Hodně věcí vyšvihl. Třeba Jeden z mnoha nebo Rozmluva je v jeho podání super a mám touhu ho za to řádně profackovat. Kenny je talent. Pokud nepropadne drogám a uhánějícím holkám po koncertech, bude to svěží ambiciózní chalan, co uteče ostatním producentům mílovými kroky.Těště se na jeho koncertní ságo.

Kenny by se měl podílet také na vaší nové desce. Ještě než se na ni stočí řeč, zeptal bych se na ohlasy. Čili, jaké byly?

Ohlasy v podstatě dobrý, ale spíš než ohlasy nám na mejl chodilo dost objednávek. Budeme muset udělat pokračování limitované edice. Takže, kdo to čte – kupujte. Aspoň se Kenny stane profíkem v tom , jak to chodí na poště. Je totiž vrchní rozesilač.

Máte představu, kdo asi tak Slova poslouchá? Na myspacu, jsem koukal, máte samé holky…

Na myspace si sice viděl holky, ale to je proto, že když mám čas (většinou ve škole na důležitejch přednáškách ) a mám přidávací mánii, adduju holky. Jinak nám normálně píšou obě pohlaví. Občas i ty, u kterých je pohlaví nejisté. BPM každej den.

Chodí vám od vašich fanousků emaily? Zaujaly vás některé? Zajímáte se vlastně vůbec o to?

Snažíme se to sledovat a náležitě odepisovat. Je jich celkem dost. Mě třeba pobavil mejl od jedné studenky z Brna, která nám vzdala obdiv za to, jak jsme to ustáli v pořadu Inbox na Óčku , kterej moderovala Eva Aichmajerová. Byla to totiž totální fraška a divák se skoro nic nedozvěděl. Celé to začalo tím , že nám v předsálí Eva sdělila, že se nás jí nepovedlo vygooglovat, a tudíž nic neví. „Kluci nebojte, budeme improvizovat.“ Zbyl jen smích a napěchovaný výstřih… Chci říct ale hlavně tohle – Všem fanouškům děkujeme, vaše emaily nás ujišťují v tom, že to co děláme má smysl. Díky.

Co se týče nadcházející desky, můžete o ní už něco říct konkrétnějšího? Ponese se ve stejném duchu Holanově jako předchozí? U koho vyjde a kdy, kdo další by se na ní mohl objevit?

Kus Holana tam určitě je. Deska bude ale o hodně víc pestrá, ať už co se týče témat , tak přístupu k hudbě. Budeme na ní spolupracovat s producentem a multiinstrumen­talistou Martinem Ledvinou , který dělal desku s Lenkou Dusilovou, spolupracoval s Janou Kirchner a mnoha dalšími, které se až skoro bojím jmenovat. Na desce by se mohli obejvit velmi zajímaví umělci. Nebudu říkat, co je jisté a nejisté, ale výčet interpretů je zatím takový – Modré Hory (Bene, Lyrik), Pio Squad (Eurodel, Filip), Kato aka Deph, zpěvačka Habbiel, zpěvák Tomáš Klus a možná i David Koller na bicí. Jen aby nedošlo k nedorozumění – David je zatím jen Ledvinův nápad nahozený u piva.

O názvu už je rozhodnuto?

Ne. Název je v jednání.Bude to určitě ale něco cool. (smích)

Hádám, že vydání alba je v současnosti nejprvořadější. Nicméně, plánujete či už se rovnou podílíte na nějakých jiných, třebas sólových projektech?

Já i Lipo máme ambice na sólovky. Když ale vezmeš v potaz současnou situaci, je rozhodně silnější a racionálnější jet jako kapela a neštěpit to. To bychom se museli na nějakou dobu odloučit, což se možná i stane, protože dělám přijímačky na Režii do Zlína. A to je kurva daleko. Když to vezmu teď za sebe, jsem až po krk v hudební produkci pro interprety. Až je mi z toho trochu šoufl, co mě čeká za práci. Pracuju na projektu Rene Gát a Paulie Garand, cože je spolupráce s Benem z Modrých hor. Jedná se o EP krátkých tracků – v podobě dopisů, které píše Bene z cest blízkému příteli. Těště se, zatím se to jeví zajímavě a s Benem je super spolupráce. Teď sem dodělal remix pro Vece s Kardinálem. Mám beaty na zrovna vyšlých albech pro rappery, jako jsou Coco Jambo, Ryes, V13, JackoB a další. Když už jsme tady na Metanu, tak sem zvědavej, co nasolí Khomator do mých beats na nové album… Sólovýho bych si chtěl naplánovat hlavně dovolenou, kde mě doplní nějaká kráska v nesnázích.

Paulie se aktivně angažuje při natáčení klipů a řekl bych, že už moc nechybí, aby se zařadil vedle osvědčených českých i slovenských jmen. Každopádně, kdo je vůbec jeho partner Jiří Vágner? Mohli jsme o něm slyšet už dříve?

Jiří Vágner je člověk, který chce zůstat v utajení. Dříve jste o něm mohli slyšet leda tak ve svazu komínářů, v nelegální soutěži o nejbrutálnější vyprovokování městských fízlů a excesu v luxusním hotelu v Egyptské Hurgádě. Je to liberecká krysa, která reaguje na „Koupim ti pivo“.

Poslední video se týkalo Ryese. Máte už představu o tom, kdo další hodlá využít vaše služby?

Představy tu jsou a jmenují se: Jay Diesel, Coco Jambo, El Nino, BPM a další…

OK. Abychom to nějak rozumně ukončili, můžete prozradit, co od vás ve Stodole můžou případní návštěvníci čekat?

Nechtěl bych, aby čekali něco zvláštního a experimentálního. Chci aby čekali klasický rapový koncert s přirozeným přístupem dvou vejrostků z Liberce. Určitě se ale těště na BPM taneček, Kennyho ságo, Paulieho bekovku a Lipovu Vlastní ligu společně s Ryesem a Khomatorem. Doražte, těšíme se.

Díky za váš čas. Uvidíme se v Havířově.

Vřelé díky Rave. Zdravím všechny čtenáře kvalitního Metancity webu.

Paulie Garand
BPM

Tagy: BPM Havířov Stodola, Paulie Garand rozhovor, Tomáš klus, David Koller

Rubrika: Články, 23. ledna 2009, RavenakKomentáře

00.25 - 23. ledna 2009

chyba se tu vloudila  

S RYESEM,ne ryesem přece. Je to Ryes…


00.25 - 23. ledna 2009

teda NÉ „RYSEM“, omlouvám se i já jsem tentokrát vloudil chybu:)  


00.28 - 23. ledna 2009

Prostě  

Prostě to má být s ryesem.jinak kvalitní rozhovor.


00.35 - 23. ledna 2009

debile jedna dva tri  

ty si ale… :) Pecka rozhovor a tesim se na pecka hudbu v sobotu;)


14.15 - 23. ledna 2009

 

„BPM taneček, Kennyho ságo, Paulieho bekovka a Lipova Vlastní liga společně s Rysem a Khomatorem“? Nóóó, a není nad čím váhat :) Jdu!

Jo, a chtěl bych poprosit kluky z SI chystájící se dorazit na tuto párty, aby si laskavě s sebou vzali alespoň jeden centrofix :)))) Díky, čáu


14.44 - 23. ledna 2009

 

Rys opraven. :)


13.05 - 24. ledna 2009

ozzy  

…neboj vezmu:)


17.44 - 25. ledna 2009

 

myslim ze se party vydařila za jedna, kluci byli nadšení, osobne se mi koncert hodne libil i nove veci a saxík luxus. 360 platících návštěvníků je důkaz toho, že tyhle mejdany chcete a my pro vás ve Stodole zase připrávíme zajímavou kapelu, výhledově březen-Duben. Díky všem za účast, snad se líbilo. Fotky na www.khomator.com až vystřízlivím – cca středa čtvrtek:)))))­)))))))))))))e­looo


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama