METANCITY – nejen Hip hop

Sorgente zafunkují na pěti koncertech v Česku, včetně ostravského Templu

Agentura MAFO s.r.o. na koncertní promo tour jedné z nejvýraznějších německých funky kapel současnosti Sorgente z bavorského Mnichova. Němečtí funky blázínci se umějí bavit a svou náladu přenesou v únoru 2009 na pěti koncertech i na publikum v Česku.

Těchto sedm gentlemanů z Mnichova původně tvořilo akustickou kapelu, a tak měli možnost propracovat svůj zvuk k dokonalosti. Nyní už v elektrice jiskří úderným retro funkem s prvky hip-hopu, latino, reggae a world music.

Sorgente znamená italsky „zdroj“ a zdrojů, ze kterých čerpá tato kapela, je hned několik. Moc dobře znají posledních čtyřicet let vývoje hudby, a proto v jejich tvorbě pocítíte atmosféru Karibiku, swing Londýna konce šedesátých let a tep čokoládového města George Clintona sedmdesátých let. To vše dohromady tvoří písně, které vám vklouznou do ucha, zabydlí se tam a přinutí vás tancovat.

Kapela nedávno vydala své třetí album Let Me In, se kterým v Německu, Rakousku a Švýcarsku slaví velké úspěchy, a jejich koncerty jsou žádané. U nás také nejsou žádnými nováčky. Již dvakrát roztančili publikum v rámci letního open air festivalu Rock for Church(ill) a jednou vystoupili v pražském Lucerna Music Baru na klubovém vánočním večeru společně s The Procussions, Navigators a Taking Off.

Sorgente říkají, že groove je jejich údělem, až vám zahrajou, bude i vaším. Smějte se, tancujte, je to groove dobré nálady.

Sorgente v ČR:

11. 2. / Ostrava – Templ
12. 2. / České Budějovice – Velbloud
13. 2. / Krnov – Kofola Club
14. 2. / Mariánské Lázně – Klub Na Rampě
16. 2. / Praha – Roxy + BT´n´J (CZ – hip-hop)

Sorgente Myspace

Tagy: Sorgente, Ostrava Templ, Praha Roxy

Rubrika: Tipy, 30. prosince 2008, GrundfunkKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama