METANCITY – nejen Hip hop

Classic Hip-Hop aneb opavské hiphopové obrození, šest set lidí na party s Indy & Wich

13. prosince, datum, které mělo ukázat, jak na tom ten hip-hop a fans jsou. Opava, kdysi epicentrum vyhlášených mejdanů, se postupem času dostala do jemné hybernace, se kterou se rozhodl zamávat tým místních kluků v čele s Bayosem. Připravili mejdan Classic Hip-Hop, jenž svým dodatkem Vol. 1 napovídal, že jsou kluckaz připravení rozjet novou vlnu, novou sérii akcí. Snad se tedy první díl povede, říkal jsem si. Line-up v čele s Indym a Wichem a dále s Khomatorem, KSIm, HIRS Składem z Polska a Upward Breakers sliboval mejdlo, které je hodno návštěvy.

Už u vstupu do The Place se ve mně rozlévá příjemný pocit, když vidím ty davy lidí, srdce zaplesá, když vidím výborný interiér, slyším sound a do očí mě trefí panely TSU z graffvidea Hamaz, které běží na megaplátně. Program načínají Upward Breakers, dance show, styly, powermoves, tahle squadra předvedla vše, a to na vysoké úrovni. Škoda jen rozlitého piva na podlaze a pořezané ruky jednoho b-boye. Naštěstí nic velkého. Více takových crews jako tato, bylo na co koukat!

Přichází rap. Jako první se majku chytají polští HIRS. Zahrají čtyři tracky, které fungují obstojně, škoda jen, že kluci ještě nemají moc zkušeností s živým hraním a jejich komunikace s publikem je prakticky nulová. Uvidíme, co nám tyhle naděje z Cieszyna předvedou po vydání debutové desky.

Koncert následujícího KSIho s Hozem byl výborný. Pro mě osobně nad očekávání. Přesný rap, KSIho energický projev, oldschooler Hoz v roli hypemana, který však zajel spousty super věcí i z vlastní tvorby, zvuk čistý a silný. Beaty mi sice připadaly hodně podobné, avšak kluci mají radi tvrdost, syrovost a beaty tomu odpovídaly. Každopádně vydařená show.

Khomator se svou čepicí Santy, který nastoupil následně, začal koncert svým hou-hou-hou-Santa-Claus freestylem a podobnou funky náladu měl i celý koncert. Hodnotit svou show nebudu, snad splnila to. co měla, tedy především koncík plný pozitivních vibez, doplněný hosty a freestyly. Podle reakcí, kterých se mi dostalo, se show líbila. Nutno podotknout, že na tak dobrém zvuku jsem dlouho nehrál.

To už ale byli v domě Pražáci a lidi propukli v jásot, jen co Wich otevřel dveře backstage a dolil si slivovici. Obrovská podpora fans, kterých se tu sjelo přes šest set, ukázala, že stálice českého rapu jsou pořád v kurzu. Viděl jsem od nich sice již lepší koncerty, každopádně jako vždy profi práce na úrovni, tracky, které všichni znají a za kterými přišli. Indy nám dal ochutnat i jednu nikdy nehranou pecku a nutno říct, že mě bavila strašně moc. Snad se dočkáme i studiové verze.

Party pokračovala ve znamení DJ's, to už jsme však byli na odjezdu, vyčerpaní, spokojení, plní dojmů a natěšení na další pokračování mejdanu Classic Hip-Hop, kterou si pro nás Opaváci chystají na únor. Jsem rád, že opavské hiphopové obrození proběhlo v takhle velkém stylu s takovou účastí a atmosférou.

Fotky sledujte na stránkách klubu The Place zde.

Tagy: Indy & Wich, Opava The Place, Classic Hip-Hop, Khomator, Hoz, KSI, HIRS

Rubrika: Reporty a fotky, 21. prosince 2008, KhomathorKomentáře

12.00 - 23. prosince 2008

další fotky  

http://www.partyplanet.cz/…hip-hop/vse/#f1


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama