METANCITY – nejen Hip hop

Report z Horní Lhoty

Dvanáctý ročník festivalu Music Art Horní Lhota pro mě skončil koncertem P.A.S.O na hlavní stagi. Netradičně napíšu tenhle report pozpátku, sám jsem zvědav, co z toho vznikne :). Na koncert maďarských P.A.S.O., kteří hrají ska, jsem se těšil asi nejvíc. Taky to stálo za to, dorazilo sice jen 9 členů z 11, ale i tak podali parádní výkon, který neovlivnil ani nepříliš kvalitní zvuk. Ten byl největším problémem celého festivalu. Zvuk nemastný, neslaný a ještě k tomu strašně vyřvaný. Kapely vystupovaly na dvou stagích, před P.A.S.O. to byla kapela jménem Uhlí, jejíž vystoupení jsem prakticky nesledoval, jediná vzpomínka, která mi utkvěla v hlavě, se týkala jejich upozornění, že zpívají výhradně o lásce.Polští Lion Vibrations a hlavní stage. Roots reggae kapela, která dorazila jako náhrada za rozpadnuté Tumbao. Mile mě překvapilo,že se v sestavě vyskytovaly i dvě slečny; jedna hrála výborně na saxofon a druhá na baskytaru, ta mimochodem i výtečně zpívala. Zpěvák / toaster podal také velmi dobrý výkon, jediné, co mě zarazilo, byla jeho angličtina, kterou se snažil používat ke komunikaci s lidmi pod pódiem. Polština by byla pro mnoho lidí určitě lepší. Celkově mi jejich tracky připadly spíše melancholické, což ovšem plně vynahradila poslední skladba, kde se několik členů chopilo perkusí a rozjeli parádní show. Burani z New Jersey. Dřív jsem je nikdy neslyšel, a tak mě celkem překvapila spletitost stylů, které kapela hrála. Jednalo se o něco mezi rockem, ska a rapem. V jedné skladbě mi decentně připomněli severoamerické Mighty Mighty Bosstones, ale asi se mi to jen zdálo. O zbytku akce už se tak podrobně rozepisovat nebudu. Slovenskou Karavanu jsem viděl před tímto festivalem jen jednou a i tentokrát nedorazili v plném složení. Celkově však zahráli dobře, nálada lidí byla skvělá. Sultán Solimán, oblečen do rasta oděvů, podal klasicky dobrý výkon. Posluchačům se líbili především jejich ska písně. All SKApone‘s s novou zpěvačkou byli už o něco slabší. Zpěvačku nebylo téměř slyšet, což u kapely, kde zpěvačka hrála dříve frontmana, jednoznačně není nejlepší. S.P.S. jsem prakticky neviděl, přišel jsem se akorát podívat na kultovní skladbu „Ruská“. Dle komentářů několika punkerů však za moc nestáli, nevím. Havířovské divadlo jsem také neviděl, jelikož tou dobou hrála Karavana. Do tanečního stanu jsem se dostavil jednou a po chvíli sledování Dje pouštějícího dancehall, jsem raději co nejrychleji odešel. Nesrovnané korekce se tolerovat snad dají, avšak absence přechodů, anebo alespoň snaha o ně, už ne. Tomáš Kočko a Orchestr hráli jakési beskydské ethno a hráli ho dobře. Lidi se bavili a při tanci se málem dostávali do transu. Alespoň tak jsem to vnímal já. Horkýže Slíže jsem neviděl, takže komentovat nebudu. Fronty u stánků nebyly nijak obrovské, akorát v čajovně bylo plno neustále. Myslím, že festival se vyvedl dobře, počasí sice v noci už moc příjemné nebylo, ale dalo se to vydržet. Těším se na další ročník.

Fotky se dají nalézt na http://www.zulu.cz/…/reporty.php?… a http://www.ov-kluby.cz/report.php?… Stránky akce http://www.energia.cz/hl2004/

Tagy:

Rubrika: Reporty a fotky, 1. srpna 2004, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama