METANCITY – nejen Hip hop

Maceo Parker opět v Česku a ne že ne, zakončí festival Colours of Ostrava 2009

Máte rádi funk, případně jazz? Tím pádem obdivujete Maceo Parkera, jehož přínos pro českou scénu je ohromný jako Tádž Mahal. Jelikož však Maceo objel světa kraj ne jednou, dvakrát či třikrát, ale tolikrát, že už toho měl jednu dobu dost, a tak jeho letošní pražský koncert měl být definivitně tím u nás posledním.

Naštěstí se tomu tak nestalo a všichni jeho fanoušci, zvláště ti severomoravští mohou začít jásat. Maceo se svým alt-saxofonem a výbornou kapelou, ve které jistě najdeme i famózního Grega Boyera, se vrací zpět!

Stane se tomu tak posledního dne festivalu Colours of Ostrava, který se uskuteční od 9. do 12. července 2009 v centru Ostravy pod Slezskoostravským hradem.

Více informací v přiložené tiskové zprávě pod fotkou.

Maceo Parker je první hvězdou Colours 2009

Tento americký saxofonista, zpěvák a nenapodobitelný showman je symbolem strhujícího brownovského funky, řízného rhythm´n´blues, duši trhajícího soulu a v poslední době také nadšeným příznivcem hip-hopu. Hrál po boku mnoha legendárních hudebníků – Jamese Browna, Bootsy Collinse, Ray Charlese nebo George Clintona – a o spolupráci ho požádali mimo jiné James Taylor, Dave Matthews, Ani DiFranco, Bryan Ferry, Keith Richards, Red Hot Chili Peppers. Prince ho například na turné k albu Musicology uváděl na pódiu výkřikem: „Dámy a pánové, přichází můj Učitel“.

„Počítáme s tím, že Maceo Parker festival uzavře v neděli 12. července podobně jako George Clinton v roce 2005," říká Zlata Holušová, dramaturgyně a ředitelka festivalu.

Maceo Parker se do Čech pravidelně vrací na klubové koncerty, při nichž potvrzuje tvrzení ze své známé skladby Elephant's Foot, že by pro něj nebyl problém roztančit ani stádo slonů – „stačí k tomu 2% jazzu a 98% funku“. Mnohahodinové koncerty hrané stylem „po nás potopa“ přivedly novináře na myšlenku, jestli nemá náhodou víc energie než samotný Bůh. Publicista Chris Mann pro web Smooth & Soul shrnuje: Maceo Parkera učily legendy, hrával s legendami – on sám je legenda.“

www.colours.cz

Tagy: Colours of Ostrava 2009, Maceo Parker

Rubrika: Tipy, 3. prosince 2008, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama