METANCITY – nejen Hip hop

Henry D má už téměř své album, spolupracoval s Djeiem z United Flavour

V současnosti probíhají závěrečné studiové práce na sólovém albu rappera Henryho D, jehož vydání je naplánováno na jaro příštího roku u labelu SubPub Records. Ještě před vydáním desky bude vyslán do světa první singl, který bude zařazen na playlisty tuzemských rádií a také poskytnut k volnému stažení.

Na zatím ještě nepojmenovaném albu se průběžně pracuje již od roku 2007. Produkce desky se ujal Henryho dlouhodobý spolupracovník Djei, basista a producent skupiny United Flavour, který připravoval a nahrával album spolu s přizvanými hudebníky a hosty ve Flavour studiu a Roots Survival studiu. Momentálně se pilně pracuje na mixu patnácti písní, který probíhá v pražském kultovním studiu JižákTomáše Sochůrka.

Připravovanou desku Henryho D okořenila svou účastí spousta pozvaných rapperů a zpěváků, se kterými se rapper setkával většinou při práci na dřívějších společných projektech. Můžeme se těšit na přísný a nekompromisní flow Huga Toxxxe a Derricka Wilsona, energický toasting CarmenUF, duo zpěváků původem z Martiniku King Kalabashe a Barona Blacka aka Big Famili a soulový hlas německého MC U-Cee, zpěváka King Banana.

Většina tracků z desky se může pyšnit tučným hiphopovým beatem, ale našlo se místo i pro lehce lyrické záležitosti, v jedné skladbě dokonce podpořené dětským sborem. Předzvěstí kvalitní a originální nahrávky je také stylová rozmanitost, kdy se hip-hop mísí jednou s R&B, podruhé zas se soulem, a také pestrost přizvaných hostů a spolupracovníků. Na obzoru se rýsuje album zajímavé nejenom pro zaryté hiphopové fans, ale pro každého, kdo kdy přičuchl k černé muzice. Ostatně brzy budete mít možnost ochutnat první kousek a sami posoudit…

Biografie Henry D

Henry D se narodil v Zambii (jižní Afrika) a již od útlého dětství se věnoval hudbě. V jedenácti letech se začal učit na kytaru a nedlouho poté již skládal vlastní písně. Do Česka zavítal Henry D poprvé před více jak dvaceti lety v touze studovat na vysoké škole. Po získání inženýrského titulu na Zemědělské univerzitě v Praze se rozhodl usadit v Evropě a zkusit štěstí v hudební branži.

V roce 1996 založil spolu s kytaristou Vojtěchem Peřinou funky-rap skupinu Forbidden Fruit, která si za čtyři roky své existence vydobyla na české hudební scéně silné jméno a dokázala zaplnit kluby po celém Česku. Současně s působením ve Forbidden Fruit spolupracoval rapper s dalšími kapelami např. Grass Craft, Takin’ Off, Space Junkie, Tony’s Blues Band. Za svou hudební kariéru se Henrymu D také podařilo otevírat show světovým hvězdám, jako jsou Method Man, GZA, Kelis, Pharcyde, Carl Cox, Africa Islam a další.

V roce 1998 se Henry D seznámil s multiinstru­mentalistou a producentem Djeiem a nedlouho na to začali společně pracovat na různých hudebních projektech (Hermakuti) a ve vzájemné spolupráci pokračují dodnes. Henry D také často vystupuje s Djeiovou skupinou United Flavour a podílel se jako host na nahrávání jejich debutového alba Unity.

www.myspace.com/bigdawghenryd

Tagy: Henry D, United Flavour, Forbidden Fruit, Djei, Sochůrek Jižák

Rubrika: Články, 2. prosince 2008, Lomesh



Komentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama