METANCITY – nejen Hip hop

J.A.R. oslaví své devatenácté narozeniny v Semilassu, Toxique nedorazí

Tři dny zbývají do brněnského koncertu pražské funk-rockové kapely J.A.R., která právě objíždí republiku v rámci turné k jejichž již devatenáctým narozeninám. Armáda špásu ovšem nebude okupovat brněnské Semilasso sama. K ruce jim bude poslední objev české groove scény, rovněž pražská kapela Toxique, jíž tvoří ostřílení jazzoví muzikanti v čele se zpěvačkou Klárou Vytiskovou.

V případě J.A.R. se jistě můžeme těšit na průlet celou jejich tvorbou, kdy nebudou chybět největší hity jako Už mizí pryč je Hanka, Bulháři, Babička či novější Superpéro, ale vzhledem k tak významné události, jako jsou posledí nekulaté narozeniny, dojde i na nějaké ty speciality. O vtipných proslovech Oty Klempíře či Majkla Ví ani nemusíme pochybovat.

Toxique si získali renomé svými bezchybnými a zábavnými koncerty, přičemž jejich atmosféru se jim povedlo převést i do jejich stejnojmenného debutu. Toxique se prezentují zajímavým retro mixem, kdy vycházejí z afroamerické populární hudby. To, že je retro v kurzu, víme už díky úspěchu Amy Winehouse, s níž je zpěvačka Toxique, Klára Vytisková, často srovnávána. Každopádně, **Toxique jsou zcela ojedinělým tělesem na české hudební scéně, které naživo stojí rozhodně za to vidět.

Zopakujme si na závěr nejdůležitější informace. J.A.R. a Toxique vystoupí v brněnském klubu Semilasso v pátek 28. listopadu od 20.30 hodin. Vstupné činí 260 Kč v předprodeji, na místě 300 Kč. Akci pořádá Gregory Management, který dále chystá duel-koncert s Monkey Business a Terezou ČernochovouShowstation na 18. prosince.

www.gregory.cz

Tagy: J.A.R., Gregory Management, Toxique, Semilasso

Rubrika: Tipy, 25. listopadu 2008, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama