METANCITY – nejen Hip hop

Selective Hearing: LMNO, Kev Brown a Oddisse již tento pátek ve Zlíně!

Již tento pátek zválcuje Zlín trojice undergroud suparapperů LMNO, Kev Brown a Oddisse. Dále vysoupí havířovský Khomator a zahrají DJ's Pufaz a Vencza. Akce proběhne v klubu Golem, a to vše za velmi příjemných 130 Kč. A teď již pár slov k hlavním aktérům. Nikdy není na škodu zopakovat si ty nejdůležitější ú­daje.

LMNO

Málokdo z Vás asi ví, že se rodák z Long Beach z Californie pohybuje na hudební scéně již téměř dvacet let. Uvědomělý křesťan, jenž pro politické témata svých textů nikdy nešel daleko, poměrně zásadní osobnost na kalifornské skateové a surfové scéně. James Kelly aka LMNO aka Leave My Name Out.

Po účasti v menších projektech Rhyme Syndicate, Circle of Power a Blak Forest Crew LMNO pochopil, že cestu ke slávě a uznání, které by překročilo lokální charakter, si musí vydláždit sám a proto již od začátku devadesátých let minulého století tvrdě pracoval na svém vlastním projevu.

V roce 1995 se potkal s Key-Koolem a DJem Rhettmaticem, kteří zrovna vydávali své LP Kozmonautz. Slovo dalo slovo a základ jedné z nejuznávanějších nezávislých kapel na západním pobřeží – Visionaries – byl na světě. O tři roky později, již v sestavě obohacené o 2Mexe, Lord Zena a Dannu, vydávají Visionaries debutové album Galleries, o dva roky později pak následuje vysoce ceněná deska jak u fanoušků, tak u kritiky Sophomore Jinx.

Na rok 2001, v pracovní pauze domovských Visionaries, chystá LMNO svůj oficiální debut jmenující se jednoduše Leave My Name Out. Ten vydal na tehdejším ráji všech nezávislých rapových umělců jménem Battle Axe Records. O tři roky později přicházejí Visionaires se svojí třetí a nejlepší deskou Pangea, se kterou se v rámci turné dostávají i do Česka, a ještě ten rok přichází LMNO s druhou deskou Economic Food Chain Music, s produkcí od Evidence či Oh No. Po nejvíce uznávaném LP P's and Q's z roku 2005 a desce Workethic připravuje LMNO společný projekt s producentem Kev Brownem, z kterého vyústilo společné LP Selective Hearing, ke kterému oba zmiňovaní jedou evropské turné.

Kev Brown

Člen seskupení Low Budget, rapper a producent Kev Brown za své vzory považuje pionýry Ericka Sermona, DJe Premiera či Pete Rocka, a proto není nijak překvapující, že jeho tvorba se nese v duchu soundu druhé poloviny devadesátých let.

O úvod jeho hudební kariéry se postarala další legenda newoyrského hip-hopu Marley Marl, jenž si tohoto rodáka z Landover pozval na svou desku Re-Entry do skladby What Ruling Means a v tom samém roce mohl pozorný fanoušek spatřit účast Kevina také na desce AOL: Bionix od De la Soul, kde Kev Brown zaujímá produkční kredit ve skladbě Special. Do roku 2005, kdy spatřilo světlo světa Kevinovo debutové sólo album I Do What I Do, nasbíral Kev Brown spolupráci se spoustou zajímavých jmen, jež na scéně nepatří mezi žádné nováčky. Jen namátkou – Jazzy Jeff, Raheem DeVaughn, Grand Agent, Biz Markie či Lone Catalysts.

Zmiňovanému debutu předcházelo několik singlů, které již definitivně Kev Browna zařadily mezi stálice nezávislé scény, které nešlo přehlédnout a u kterých byla vždy záruka kvality. Posílen o spolupráci s Wildchildem či dokonce i takovým jménem, jakým je Busta Rhymes, vydává Kev Brown v polovině roku 2008 společné album s LMNO Selective Hearing.

Oddisee

Rapper, jenž za svůj domov označuje hlavní město Spojených Států Washington DC, není takým žádným velkým bažantem. Na scéně se pohybuje už dobrou dekádu, za kterou měl tu možnost zarapovat si ve společných skladbách i s Talibem Kwelim, Little Brother, Asheru či s takovým J-Livem. Jako člen Low Budget se již delší dobu znal s Kev Brownem, a tak není žádným velkým překvapením, že tato dvojice spolu pracuje po celou dobu hudební kariéry. Rok 2006 znamenal pro Oddisseho vydání mixtapu Foot In the Door, jenž mixoval samotný DJ Jazzy Jeff. Oddisee je upsán u labelu Halfooth Records, jenž letos vydal kompilaci You Don´t Know the Half, na které se samozřejmě objevil i Oddisee.

Info
LMNO
Kev Brown
Oddisee
Video
LMNO & Kev Brown – Who s That?
Kev Brown – Beats N Rhymes(ft. Phonte & Oddisee)
Oddisee – Book Of Days ft. Soulstice

Tagy: LMNO, Kev Brown, Oddisee, Zlín, Golem,

Rubrika: Články, 18. listopadu 2008, CreamKomentáře

11.58 - 18. listopadu 2008

me sad  

tohle je v poslední době akce, na kterou mě fakt mrzí, že nemůžu… tak tam někdo dělejte ostudu místo mě :-) a hezkou zábavu!


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama