METANCITY – nejen Hip hop

Sinden v Lucerna Music Baru roztančil každou nohu, přečti si report!

Skrývat nadšení z toho, že přijede Sinden, člověk pohybující se nějakou tu chvíli na výsluní světového klubového dění, je jednoduše nesmysl. Rezident londýnského rádia Kiss FM a vyhlášeného klubu Fabric, dodávající oficiální remixy pro nejeden aktuální singl vznikající na urban scéně. Pravda, boombap sound od něj nelze očekávat, ale přehled napříč žánry ve spojení se schopností udržet lidi v pohybu rozhodně. K tomu přihoď raw nálož graffiti přehledu z Čech, Moravy, Slezska i ostatních koutů Evropy a dostaneš možná krapet nesourodou akci, každopádně ale hodnou návštěvy.

Jsou tomu skoro tři roky, co se představil předchozí díl vydařené série graffiti videí, a jestli čekání na Quality Control 4 stálo za to, nechám k posouzení povolanějším. Nicméně selekce míst, výběr hudebního pozadí, střih…damn, dostalo mě to! Napjatá atmosféra v místech bez hudby. Pocit, když vidíš písmena z kraje, kde máš přátele. Sledovat odevzdané strážce pořádku, když se už nic vyřešit nedá. A hlavně dostatek kvality…

S hudební částí večera to ale bylo poněkud komplikovanější. Úplně na začátku, ještě před promítáním videa, měl nelehký úkol zaujmout návštěvníky dMIT.RY. Nelehký hlavně proto, že spousta lidí ze zjevných a jistě i předvídatelných důvodů přišla zhlédnout jenom graffiti video a tancechtivých se v té době ještě taky uvnitř moc nevyskytovalo. Přesto bylo při příchodu moje očekávání veliké, hlavně když sbíhám známé schody, postupuju do útrob klubu a do toho mi hraje WTF od Tittswortha s Kid Sister a Pase Rockem. Velmi záhy ale převládla nuda, když vidím to liduprázdno. Ale co se dá dělat… Přesto byl dMIT.RYho vynikající a v jiných podmínkách by rozhodně nenechal nikoho chladným.

Po ověření Quality Control nastoupil léty prověřený, a přesto velice fresh, Tvyks. To už se na parketu pomalu tvořila skupina party people schopna správně vstřebat, co si ně mistři za ocelovými koly připravili. Mejdan se rozjíždí a za jemného střídání stylů z taneční sféry je jasné, že i když už lidí nepřibude, akce má vynikající základ skončit v příjemné euforii. S přicházející půlnocí už je na parketu každý, kdo za tím účelem dorazil a těsně po půlnoci se ukazuje i londýnský mistr.

Sinden začíná zostra a tempo drží. Střídají se pro mě neznámé, vyloženě taneční, pecky s už rozpoznatelnějšími remixy a mash-upy. Ohromně se bavím při grimu, na který jsem se v podání Sindena fakt těšil. Pecky jako I Luv U od Dizzee Rascala nebo When I'm 'Ere od Roll Deep jsou už v originále nechutně kruté a pod zkušenýma rukama se ta údernost nedá v klidu pomalu vydržet. Samozřejmě zazněl letošní hit Beeper, vzniknuvší při spolupráci Sindena a londýnského Hervého a.k.a. The Count spolu s chicagskou Kid Sister. Mohli jsme dokonce slyšet původně Crookers produkovanou pohodovku Embrace the MartianKid Cudim. A nespočet dalších tracků, ze kterých mi snad chybí jenom aktuální věc Hardcore Girls s hostující baltimorskou teen kráskou Rye Rye, snad jsem to nepřeslechl…

Party potom velmi zvolna dojíždí, tedy taneční parket se ne a ne vyprázdnit, za vždy skvělých beatů vybraných DJi Quime a Tuco. Vytrvalci se dokonce dočkají přídavku od Tuca, a pak už jenom spěchat k „nelítostnému“ postávání ve frontě na bundu.

Upřímně jsem čekal, že se akce ponese v trochu v jiném duchu, že přijde ještě o trochu víc lidí, prostě že z Londýna dorazí kousek toho Fabricu, jak si ho pamatuju. Byl bych ale opravdu nespravedlivý, kdybych řekl, že se party nevydařila, právě naopak… Lucerna Music Bar mě ještě nezklamal a už teď jsem opravdu natěšený na další Dutty Weekend.

Tagy: Sinden, Lucerna Music Bar, Quime, Tuco, dMit.RY, Quality Control 4, Beeper

Rubrika: Reporty a fotky, 30. října 2008, FreezingKomentáře

10.14 - 31. října 2008

 

naprosto vynikající


11.32 - 4. listopadu 2008

sem moula  

hardcore girls hráli, dokonce to mám nahraný v mobilu :-D no nic.

glamour anti-glamour trika, košile, top notch girls a pořádný rave… crookers, mstrkrft, la riots a další a další. krása, škoda jenom, že dutty weekendy už nejsou každý víkend :-\


01.52 - 8. listopadu 2008

well done…  

dobry report ;-)


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama