METANCITY – nejen Hip hop

Seal v listopadu vsadí na jistotu, dva klipy z připravovaného alba Soul k dispozici

Seal byl vždy tak trochu jiný – vzhledem počínaje, muzikou konče. Ačkoli se svými největší hity uvedl hned zkraje první poloviny devadesátých let minulého století, stále se drží mezi nejsledovanějšími pěveckými persónami, a jistě mi dáte za pravdu, že pouze kvůli jeho manželce to nebude. Tvorba tohoto britského zpěváka se rovná něčemu nezpodobnitelnému, jak ukazuje fakt, že stěží jmenujete někoho, kdo by se jeho muzice alespoň částečně přibližoval.

Naposledy se Seal pokusil o návrat ke svým tanečním kořenům a, soudě dle recenzí, se mu to celkem povedlo, ač se našli i tací, kteří jej obviňovali z přílišné podbízivosti. Co si tito lidé budou myslet o jeho nadcházejícm albu, to myslím lze vytušit. Pro nás ostatní však bude Soul příjemným zpestřením umělcovi tvorby. Pouze skutečná osobnost si může dovolit přezpívat ty největší hity, a Seal jí bezesporu je.

Jak bylo řečeno, v pořadí již šestá deska Soul, jejíž datum vydání bylo stanoveno na 11. listopadu, bude sestavena jen a pouze z cover-verzí. Pakliže jste fanoušky staré dobré soulové muziky, zbystřete zrak. Mezi vybranými jedenácti skladbami se totiž nachází nejeden skvost. Ať už jde o základní kameny soulu jako A Change Is Gonna Come od Sama Cookea nebo It's a Man's Man's M­an's World Jamese Browna, nebo o obecně méně známé, leč neméně zdařilé kousky jako I Can't Stand the Rain „memphiské“ Ann Peebles či People Get Ready od Curtise Mayfielda, v každém případě se nakonec jedná o velmi pestrý a zajímavý výběr, který prověří Sealovy interpretační kvality a zároveň by mohl spoustě lidem objevit dosud nepoznané poklady.

Třebaže do vydání zbývá ještě více jak dva týdny, Soul se prezentuje už dvěma videoklipy. Poprvé to byl hit A Change Is Gonna Come, napodruhé pak It's a Man's Man's M­an's World. Originál je sice originál, ale myslím, že se Seal nemá moc za co stydět. Na hodnocení si však ještě počkejme. Přijít s albem takového obsahu, to chce opravdu mnoho sil, talentu a nápadů. Mám ale ten dojem, že Sealovi by se mohlo podařit nezklamat. Podívat se na ně, stejně jako na kompletní tracklist, můžete pod coverem.

Tracklist:

01. A Change Is Gonna Come
02. I Can't Stand the Rain
03. It's a Man's Man's M­an's World
04. Knock on Wood
05. I've Been Loving You Too Long
06. Here I Am (Come and Take Me)
07. If You Don't Know Me by Now
08. It's Alright
09. I'm Still in Love with You
10. Free
11. People Get Ready

Seal – A Change Is Gonna Come
Seal – It's a Man's Man's M­an's World
Seal

Tagy: Seal, Soul, A Change Is Gonna Come, It's a Man's Man's Man's World

Rubrika: Články, 23. října 2008, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama