METANCITY – nejen Hip hop

Ill Bill z Non Phixion a La Coka Nostra v Praze? Přesně ten Ill Bill v Praze!

Ill Bill, rapper a „kultovní vůdce“ s pronikavým charisma ďáblova syna, naléhavostí Jana Palacha, agresivitou zvířete zahnaného do rohu a přesvědčivostí a sebevědomím chlápka na správný straně hlavně se chystá 10. prosince do Prahy. 10. prosince tak v Lucerna Music Baru zazní hymny Non Phixion, hymny La Coka Nostra, stejně jako jeho vlastní hymny. 10. prosince bude zase jednou v Praze RAP.

Na světě je spousta rapperů. Spousta z nich by chtěla být v něčem nej. Jen pár z nich v něčem nej opravdu je. A pak je tu Ill Bill, který má na kontě těch nej tolik, že už ho to asi nudí vypočítávat. Je jinej. Většina rapperů nepochází z židovské rodiny a svou hudební kariéru začínala trochu jinak, než v heavy metalové kapele se svým ujetým mladším bráškou jménem Necro. Většina rapperů dokáže šokovat maximálně jednou, ne tak Bill. V jednom z prvních singlů svojí kapely Non Phixion – I Shot Reagan rapuje o tom, že zastřelil špatného kovbojského herce, co se stal špatným americkým prezidentem a po celkem běžné rapperské paranoie CIA Is Tryin' To Kill Me, trošce chvástání, návodu jak zabít prodlouženou ruku zákona How To Kill A Cop a příbězích plných drog a násilí překvapí sólově s pro rap vážně netypickým tématem U.B.S. (Unauthorized Biography Of Slayer), aby to nakonec totálně zazdil uprostřed Nasem vyvolané horečky okolo „N-word“ svým singlem White Nigger

Na co Ill Bill za svou mnohaletou kariéru sáhnul, to se povedlo – jeho kapela Non Phixion vydala jediné plnohodnotné album, přesto je The Future Is Now totální klasika. Ostatně když vám beaty posílají maséři jako DJ Premier, Pete Rock, Necro, Large Professor, The Beatnuts nebo MF Doom, zbývá vám jen se z toho neposrat a ten beat zavraždit. Kapitolou sami pro sebe jsou mixtapes, ale my je stejně jako třeba období, kdy Ill Billa uctíval El-P apod. přeskočíme pro něco ještě mnohem zajímavějšího. Když se Non Phixion rozpadli, nešel Bill do další kapely, šel do SUPER kapely – La Coka Nostra. Když s váma v jedné partě s černým šátkem přes hubu jedou kompletní House Of Pain, nemusíte mít venku vůbec nic a jste fenoménem a kultem. Když vypustíte klip That's Coke a slíbíte na příští rok desku A Brand You Can Trust, je celkem jasný, na co se fanoušci hardcore rapu těší víc než na Vánoce v kombinaci s narozeninama.

Ještě před tím ale Ill Bill přichází zúčtovat jako správný kápo sám a vydává očekávanou desku The Hour of Reprisal. Budou vás bolet prsty a Google vás prokleje dříve, než se vám povede najít na tuhle perlu špatnou recenzi. A to ještě nemluvím o tom, že tenhle těžkotonážní přesvědčivej agresivní magor má zvláštní vztah k naší zemi. Nejen, že jeho koncert s Non Phixion na Kempu v roce 2006 patří k legendám, co se vypráví nejen za dlouhých zimních večerů, ale když budete pozorně poslouchat najdete odkaz i na jeho nové desce, kde v časech rapperů co z pódia zdraví patnáct let neexistující zemi jménem Czechoslovakia v pecce My Uncle dává: „Missed the flight to Czech Republic“

10. prosince tedy přichází den D, den rapového zúčtování, den kdy do Lucerna Music Baru doráží Ill BillNon Phixion/La Coka Nostra, a pokud si chcete připomenout, s čím že to budete mít tu čest, sledujte videa níže.

Lístky seženete na obvyklých místech – v Bbarák/Rapublic Shopu, v Queensu, LMB, TicketPru a TicketPortalu – do konce října je dostanete za 300, do akce pak za 350 a na místě za 400 Kč. Pokud chcete „víc, než ostatní“, můžete si připlatit 200 za VIP lístek na Havana VIP balkón, kde dostanete zadara panáky Havany (jednoduchou matikou tak dospějete ke Cuba Libre za cenu Coly, což jde, ne?) a právě na tenhle balkon dojde i Ill Bill pozdravit se s fanoušky… Kontroluj to.

Vedle Ill Billa dorazí i Big Left, dále vystoupí Wuty a zahrají Snowgoons Soundsystem z Německa a domácí Tuco, Kato a Pufaz.

Non Phixion HHK 06

http://www.youtube.com/watch?… http://www.youtube.com/watch?… http://www.youtube.com/watch?… http://www.youtube.com/watch?… http://www.youtube.com/watch?…

Non Phixion – Rock Stars
La Coka Nostra – That's Coke
Ill Bill – Society Is Brainwashed
Jedi Mind Tricks ft. Ill Bill – Heavy Metal Kings
Necro & Ill Bill – White Slavery

Boombox
Ill Bill Myspace

Tagy: Ill Bill, La Coka Nostra, Necro, Snowgoons Soundsystem, Lucerna Music Bar, Boombox,

Rubrika: Články, 8. října 2008, BoomboxKomentáře

08.34 - 8. října 2008

Mega  

Billovo nové album je pecka, na koncer se těším. Jen mně sere, že to je opět ve středu :(


11.16 - 8. října 2008

Tady není o čem uvažovat…it's a must!  

středa nestředa. další den se klidně může zbořit svět… a že bych si výjimečně koupil i ten VIP lístek? :-D


G4
22.25 - 8. října 2008

shaq  

jindy to bohužel udělat nejde :( jinak je mi jasny, že ve VIP bude spousta veselých lidí :D


22.31 - 8. října 2008

 

Ve VIP bude hlavně spousta milovníků konspiračních teorií, che che.


G4
23.16 - 8. října 2008

Ravenak  

myslíš agenty CIA usilující o život Billa?:)


00.30 - 9. října 2008

no jo no  

Co dodat. Určitě to bude luxus. Kdyby to tak bylo i v té naší OTRAVĚ, hm teda Ostravě :) Je škoda, že se takové osobnosti undergroundu neukážou i ve třetím největším městě ČR, občas si myslím že jsme nejmenší. Každému asi dosde proč. Tak zdravím všechny, kterým to výjde. A nám, kterým to nevijde, zbývá poslouchat alba. :) pEaCe


08.15 - 9. října 2008

g4  

myslím především ty, kteří si myslí, že britská královská rodina má mimozemský původ a lady Diana musela zemřít, protože na to přišla ;)


G4
18.12 - 9. října 2008

Ravenak  

hahah :D:D no těch bude na balkoně plno :D moOom: dyt ti nic nebrání zvednou zadek vzít dva kámoše a dorazit podpořit;)


11.26 - 12. října 2008

Matyasz_z_Bludovic  

Škoda, že to neupořádali ještě v době kdy jsem to poslouchal :D


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama