METANCITY – nejen Hip hop

Grundfunk dnes pohostí Majkla Ví a představí jeho nový videopořad

Pořadem Grundfunk Vás budou provázet redaktoři serveru Groove-on.cz, pomocníky nám budou přizvaní hosté. Cílem tohoto pořadu je přiblížit posluchačům hudbu, o které píšeme i nepíšeme, která nás zaujala a která by možná mohla zaujmout i Vás, přesto je většinou rádií spíše ignorována a odsunována na vedlejší kolej. Touto hudbou máme na mysli – funk, soul, breakbeat, groove, garage, latino a spoustu dalších směrů současné i minulé taneční a elektronické hudby.

Kvalitních zahraničních i českých kapel věnujících se této produkci je dost, ale díky zoufalé situaci v českém éteru, je až na pár vyjímek však slyšíte málokdy. Proto je zde Grundfunk, aby Vám každou neděli přinesl vyváženou dávku našlápnuté muziky, představil nové kapely, alba a upozornil na zajímavé koncerty.

Grundfunk pohostí Majkla Ví

Funky (vrtulník) Majkl Ví zarapuje live co nového v J.A.R. a pokřtí svou novou televizní show na muvi.cz.

Legendární DJ, kdysi rozhlasový i televizní moderátor, bavič-provokatér a jeden ze zakládajících pilířů J.A.R. již dlouhá léta inklinuje i k „pohyblivým obrázkům“. Kromě úspěšné Runway Party a několika minirolí ve filmu či televizi si zkusil i režii a momentálně dokončuje scénář k surrealistické sci-fi komedii o návratu bláznivého Mesiáše.

V současnosti už pracuje společně s ostatními z J.A.R. na novém albu na příští rok a řádí na netu v komediálním filmovém magazínu Muvibox, ve kterém se kromě přehledu úspěšných současných filmových trháků a přehlídky aktuálních premiér znovu pobavíte jeho přihlouplými vtípky a výstupy jedné velmi unavené filmové rodinky, jejíž všechny členy představuje (jak jinak) nejraději sám.

New Orleans Funk 2

New Orleans je v Česku spojované především s Louisem Armstrongem a počátky jazzu. Funk z New Orleans z konce šedesátých a začátku sedmdesátých let v sobě mísil africké kořeny, vlivy z karibiku a rhythm and blues. A zatímco se funk a jazz šířil po celém světě, v New Orleans zůstaly afro-americké tradice jako karneval Mardi Grass, nebo dechové pohřební a pouliční kapely.

Jména jako The Meters, Eddie Bo, Lee Dorsey nebo Betty Harris patří do historie funku, ale na rozdíl od jiných neměli to štěstí na hudební průmysl. Zatímco v New Yorku vzniklo vydavatelství Atlantic, Detroit měl svůj Motown, v Memphisu fun­goval Stax, v Chicagu Chess a v Los Angeles vydavatelství Modern, v New Orleans zůstalo u množství malých labelů, které neprorazili na národní americký trh. Spousta jmen z funkové scény New Orleans tak zůstává dodnes neznámá za hranicemi města.

Kompilace New Orleans Funk 2 opět přináší nabitou selekci neuvěřitelně funkového zvuku New Orleans a my z ní pustíme trochu smradu ven v nedělním Grundfunku. Na LP i CD seženete New Orleans Funk 2 v Happy Feet Records.

Tak si nezapomeň pustit bednu dnes 5. října od 22.00 hodin a naladit Radio Wave. Nově vysíláme pro digitální posluchače v západních a jižních Čechách v systemu DVB-T.

Tagy: Grundfunk, Radio Wave, Majkl Ví, Muvi-box

Rubrika: Tipy, 5. října 2008, GrundfunkKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama