METANCITY – nejen Hip hop

Black Moon zítra v jihlavském klubu Trane, přečti bližší info a profil

Již zítřejšího pátku, tedy 19. září , vystoupí v Čechách legendární postava hip-hopu. Místem konání se přesněji stane jihlavský klubu Trane, kde poprvé na našem území odehraje svůj sólový koncert rapper Buckshot, známý jako jeden z nejvýraznějších MC's, jedna z nejtvrději pracujících osobností v hip-hopu, skutečná podoba rapové stálice a jedna z vůdčích tváří legendárního Boot Camp Cliku. My vám nabízíme profil, při kterém se jistě naladíte na tu správnou vlnu. V pátek v Jihlavě.

Buckshoot aka The BDI Thug

Buckshot Shorty, to je inteligentní a originální lyrik s působivě uklidňujícím hlasem, spoluzakladatel nezávislého labelu Duck Down Records, newyorský rodák, který nesmazatelně zasáhl do podoby celého žánru. Pojďme si ve zkratce připomenout některé zásadní momenty jeho působení.

V roce 1992 zakládá Buckshot a jeho přátelé 5FT a DJ Evil Dee skupinu Black Moon. V roce 1993 vypouštějí singl Who Got The Props, který se okamžitě stává nezapomenutelnou klasikou a velice úspěšně boduje v tehdejších hitparádách. Ve stejném roce později Black Moon vydávají první album Enta Da Stage, kde Buckshot perlí se svými živoucími texty, které přesně zapadají do temně laděných produkcí od Da BeatMinerz (složení: Evil Dee a Mr.Walt). Na debutu se mimo jiné objevuje i začínající HavocMobb Deep nebo Tek a Steele, kteří v té době zakládají skupinu Smif N Wessun a rozšiřují řady Boot Camp Clik.

Album Enta Da Stage sklízí obrovský úspěch, prodává se ho kolem 350 000 kopií, ve zlaté éře hip-hopu devadesátých let patří k nejvlivnějším. V roce 1994 zakládá Buckshot se svým obchodním partnerem Dru Ha label Duck Down Entaprizes, do řad BCC přibírá Heltah Skeltah a OGC, podílí se na projektu Crooklyn Dodgers (Buckshot, Masta Ace, Special Ed a Q-Tip), vydává stejnojmenný singl, který se objevuje na soundtracku k filmu Spike Leeho Crooklyn atd.

V roce 1996 Buckshot nahrává dokonce album se zesnulým 2Pacem pojmenované One Nation, které však bohužel nikdy nebylo vydáno. Od 2Paca také získává přezdívku The BDI Thug. Později vydává alba jak celého Boot Camp Cliku, tak vlastní sóla a nová alba Black Moon, spolupracuje s interprety jako Busta Rhymes, M.O.P., Talib Kweli a připravuje společné album s KRS-One atd.

Propásnout živé vystoupení této nestárnoucí legendy, vedle níž se ještě ukáží například Pio Squad nebo DJ Five, by byla hloupost.

Diskografie:

Black Moon: Enta Da Stage (1993)
Black Moon: Diggin' In Dah Vaults compilation (1996)
Boot Camp Clik: For the People (1997)
Black Moon: War Zone (1999)
Buckshot: The BDI Thug (1999)
Boot Camp Clik: The Chosen Few (2002)
Black Moon: Total Eclipse (2003)
Buckshot a 9thWonder: Chemistry (2005)
Boot Camp Clik: The Last Stand (2006)
Boot Camp Clik: Casualties of War (2007)
Buckshot a 9thWonder: The Formula (2008)
Buckshot a KRS-One: Conflosation (2009)

Tagy: Black Moon, Buckshot, Trane Jihlava, Pio Squad

Rubrika: Profily, 18. září 2008, Blind DeafKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama