METANCITY – nejen Hip hop

Graffiti stuff online na www.queens.cz

Ostrava má konečně legál, malovat se může v porubském skateparku

Poslední dny slýchávám ze spousty stran informace ohledně skateparku v Ostravě-Porubě, respektive o tom, že se zde může volně malovat na určité stěny. Jak to tedy doopravdy je, zjistíte z tiskové zprávy Úřadu městského obvodu Ostrava-Poruba, která je uvedena níže.

Sprejeři mohou v Porubě legálně popustit uzdu své fantazii a tvořivosti. Porubská radnice jim nabízí k využití volnou plochu v porubském skateparku u bývalé Základní školy na ulici K. Pokorného. K pomalování jsou určeny boční části překážek a vnitřní stěna protihlukové bariéry.

„Vyhrazením konkrétní plochy pro činnost sprejerů se pokoušíme alespoň částečně snížit škody, které páchají na fasádách domů, výlohách nebo autobusových zastávkách,“ vysvětlil porubský místostarosta Petr Mihálik. *„Například v loňském roce bylo z rozpočtu městského obvodu Poruba vydáno téměř 100 000 korun na vymalování pětadvacet zděných zastávek MHD, které byly postříkány graffiti. Do čtrnácti dnů však byly zastávky pomalovány znovu,“ doplnil Mihálik.

Ke graffiti v porubském skateparku nepotřebují sprejeři souhlas radnice, musí však dodržet provozní řád. Na ploše určené pro jejich tvorbu je zakázáno vytvářet obrazy s rasistickým či obdobným podtextem nebo vulgární obrazy.

Porubský skatepark prošel letos v červnu celkovou opravou za zhruba 600 tisíc. „Omlazovací kúra“ zahrnovala výměnu pojezdových ploch a nájezdů překážek, vyztužení nejvíce namáhaných prvků, nátěr zařízení a vyzdění bočních ploch překážek. Zeď pomalovaná sprejery by mohla vhodně dotvořit ráz skateparku, který je určen mladým lidem.

O prázdninách je areál otevřen denně od 9.00 do 12.00 hodin a od 13.00 do 19.00 hodin, mimo prázdniny je skatepark ve všední dny volně přístupný od 15.00 do 19.00 hodin a o víkendu od 9.00 do 19.00 hodin. Na bezpečnost provozu dohlíží správce.

MÚ Poruba

Tento článek má jen a pouze dokumentární charakter. V žádném případě se nejedná o propagaci trestného činu. Neznáme a ani nijak nejsme spojeni s tvůrci graffiti. Redakce

Tagy: Ostrava-Poruba, graffiti, skatepark, legální graffiti, legál

Rubrika: Graffiti, 19. září 2008, KhomathorKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama