METANCITY – nejen Hip hop

Kdo navždy změní clubbing v Praze? Sinden na Dutty Weekend Special!

Jestli dosud zněla slova jako „posun“, „progres“, „posouvání hranic“, „míchání stylů“ a „rozšiřování obzorů“ ve spojení s klubovou scénou v Praze spíš jako zbožné přání, po 27. říjnu už tomu bude jinak. Do Prahy totiž doráží jeden z nejžhavějších DJ’s/producentů současného světa Sinden, aby nechal stěny Lucerna Music Baru vibrovat nejen v rytmu nakažlivé basové linky svého mega hitu Beeper. Nasaďte si sluneční okuláre, oblečte osmdesátkový hadry, navlečte do barevných sneakers tkaničky, z nichž děti dostávají epileptický záchvat a pak jste snad připraveni dorazit na klubovou událost podzimu číslo jedna. Párty. Kalba. Mega mejdlo. Přesně to bude na programu.

Ale postupně. Dutty Weekend Crew spojila síly s pár kámoši, aby vám společně přichystali něco, co by se lehce mohlo stát párty roku! Nejen, že si chceme užít trochu zábavy, ale zároveň slavíme i první výročí našeho blogu Meanbucket.net, který během posledních měsíců kráčel od jednoho úspěchu k druhému. A těžko se takový narozky dají oslavit lépe, než když mezi gratulanty dorazí i jeden z aktuálně nejžhavějších DJ’s na světě, a to ještě před ním bude stát fronta domácích talentů, kteří udělají, co bude v silách jejich DJského umění, aby se tehle dýchánek aka horečka pondělní noci před dnem česko-slovenské státnosti zapsala do vašich pamětí na sakra dlouho.

Sinden je jedinečný producent / DJ, který oživil klubovou scénu vlastním druhem progresicních remixů i produkce, chytrýmy mash-upy a DJ sety, které dávaly zapomenout na škatulkování na jednotlivé hudební žánry. Mezi jmény, která remixoval najdete třeba Lady Sovereign, Amy Winehouse, Lethal Bizzle, Santogold, Basement Jaxx, Chromeo, Bugz In The Attic, Switch, Bonde Do Role, Mr Hudson & The Library nebo Mark Ronson a na původní muzice spolupracoval s dalšími jako třeba: Solid Groove, Jesse Rose, Herve a Trevor Loveys a spolu s Kid Sister má na svědomí monstr hit Beeper, který jste mohli najít i na až zbožně uctívané producentské desce Machines Don't Care.

Sinden má pravidelný pořad na zásadním anglickém rádiu KissFM, stejně jako se může pochlubit vizitkou rezidenta vůbec nejuznávanějšího londýnského klubu Fabric a spolu se Switchem jsou podepsaní i pod největším klubovým mejdanem v Evropě, který probíhá každý druhý měsíc a jmenuje se Get Familiar. Jako rezident pak působil i po boku Basement Jaxx a na své světové turné si ho jako DJe v roce 2007 vybrala M.I.A. a pomohla mu tak, aby se stal celosvětovým pojmem. Sinden je vážně všestranný DJ, který dokáže rozjet a dostat do varu úplně jakékoliv publikum na jakémkoli mejdanu. Když totiž pokládá na stříbrný tác gramofonů svůj rozmanitý hudební vkus, tedy to nejnovější z housu, electra, Baltimore clubu, baile funku, hiphopu, dancehallu, mash-upů, global rhythms, Miami bassu, grime… neubrání se tanci vážně nikdo.

Pokud jde o produkci, vše začalo, když spojil dobré přátelství a vzájemné hudební porozumění s již zmiňovaným chlápkem jménem Dave „Switch“ Taylor a nechal se vzít pod jeho ochranná křídla, aby se naučil pravidla producentské hry. A to vše ještě předtím než v březnu roku 2006 společně založili label Counterfeet.

Ale pokud by vám snad ani tohle nestačilo, máme tady další chody bohatého párty menu. Zásadní je asi největší talent na české scéně Tvyks, jenž patří k jejím základním pilířům v podstatě od chvíle, co se objevil. V současnosti maká na svém famózním projektu Reply! a Praze i zbytku EU rozváží jedny z vůbec nejlepších DJských setů, co v současnosti můžete slyšet. Dalším, kdo podpoří vystoupení Sindena v Praze je dMIT.RY, v současné době jeden z nejnadějnějších DJ’s u nás a určitě jméno, které budete v blízké budoucnosti slýchávat čím dál častěji. A za těmi všemi ještě bude stát dvojka Dutty Weekend rezidentů, tedy Tuco a Quime. A ještě navíc tu můžete ve speciální premiéře zkouknout nový díl legendary graffiti videa – Quality Control 4.

Museli byste být opravdu ale úplně mimo, abyste si tohle nechali ujít… Jo a mimochodem, na budík „ráno poté“ můžete s klidem zapomenout. 27. října je sice šílený pondělí, ale 28. října je státní svátek, a pokud si nevyděláváte na chleba u popelářů, je vysoce pravděpodobné, že můžete s naprostým klidem 27. října pařit až do rána.

Sinden
The Count & Sinden feat. Kid Sister – Beeper
The Count & Sinden feat. Rye Rye – Hardcore Girls
Santogold – You’ll Find A Way (Switch & Sinden remix)
Trevor Loveys & Sinden – Organ Grinder

Tagy: Sinden, Beeper, Kid Sister, Lucerna Music Bar, Dutty Weekend Special Vs. Beeper, Tuco, Quime, Tvyks

Rubrika: Tipy, 16. září 2008, Dutty AffroKomentáře

11.54 - 16. září 2008

ty kraso…  

to zas budou protanceny strevice)))


12.06 - 16. září 2008

 

a pošli fotky a pozdrav doma :)


22.47 - 16. září 2008

už zase…  

27. party a zase se 28. nestihnu podívat na oslavy na Žižkov. ale jednou se na to hecnu, ovšem tenhle rok to na 100% nebude. když jsem to četl v sobotu na myspace, tak jsem nechápal…damn!


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama