METANCITY – nejen Hip hop

Ukecaný Strapo Vás zobere na pestrofarebný hudobný výlet, sleduj tracklist

Na túto cestu si vybral pestrú škálu producentov: Karaoke Tundra, Fatte, Jazzy, Analytik, Godot či Masif. Každý z nich prispel podľa svojho vkusu rôznorodým pohľadom na tvorenie beatov. Pestrosť sľubujú aj témy ako objavujúce sa fyzické násilie v slovenskom rape, s tým spojená paranoja, jazykové hračky, dynamika a textový minimalizmus v podobe „skratiek“. Objaví sa i z EP známe alter ego Sandoval, o ktorom sa dozvedáme, čo robil doteraz. Strapo sa zamýšľa nad „strateným jazykom“, vyfukuje tromfy všetkým hejtrerom a neprajníkom, ktorí sa vŕtajú v jeho živote a sám na seba vyťahuje informácie v autodisse. Kto alebo čo je to P.A.N.K.? Aký je to ten južanský typ? Čo sa stane ak to takto pôjde ďalej… ?!

K mixtejpu patria aj hostia na mikrofóne: Fattea doplní Idea, Moja Reč, Opak, Tafrob a Lil Idea. Celé to namixoval do podoby mixtejpu DJ Spinhandz a.k.a. Strapove interaktívne dvojča. Ten sa zapája aj do celého deju vzniku. Strapo za mikrofónom svojimi textami, Spino za gramofónmi wordcutmi, neraz zmení kontext a premení myšlienku. Nabáda poslucháčov na zamyslenie sa nad podstatou = „dj sa vyjadruje svojimi rukami“.

Mixtape 50:50 je nový materiál, 17 nových trackov a bonus na záver. Ten je venovaný digitálnej ére hudby. Ocenia ho hlavne dídžeji, producenti-remixéri, (možno hejteri:)… bonus okrem praktického využitia chce upozorniť ostatných, že v dobe digitálneho djingu, podobný bonus aj na „ich“ produkte, mnohých zapojí do procesu recyklácie a možnosti slobodnej tvorby u všetkých kreatívcov. O čom vždy hiphop bol a bude. Strapo a Spino touto „zabudnutou“ myšlienkou začínaju práve u seba. V piatok 12. 9. by mal byť mixtape hmotne „doma“ z lisu. O predajných miestach Vás budeme informovať.

Tracklist:

01. Intro
02.Svaly majú oči
03.Skratky feat. Lil Idea a Big Idea
04.Sandoval
05.Stratený jazyk
06.Autodiss? Nenapravitelna Ema?
07.P.A.N.K? – Proste absolútne nebezpečný kripel?
08.Cením že ceníš
09.Bluuuz
10.Spino alias DJ Spinhandz
11.Johny Bulvár feat. Opak
12.Južanský typ
13 Sorry… feat. Tafrob
14.Hejtery Gulatého stola
15. Recept
16. Ak to takto pôjde ďalej feat. Moja Reč
17. 50–50
bonus troy akapela

Spinhandz
Strapo

Tagy: Strapo, Spinhandz, 50:50, ArtAttack, Fatte, Idea, Tafrob, Analytik, Opak, Moja reč, Masif

Rubrika: Články, 11. září 2008, ArtAttackKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama