METANCITY – nejen Hip hop

Strapo a DJ Spinhandz jedou fifty-fifty, jejich společný mixtape už je v lisu!

Dlho ste čakali a bombardovali mailami… Dočkali ste sa! Strapo a DJ Spinhandz: 50:50 (čítaj fifty-fifty) mixtape je v lise. Čo môžete očakávať? Dnes si priblížime obe postavy:

DJ Spinhandz, trnavský platňojazdec, sa od svojich začiatkov zaoberá okrem hrávania pártys i zložitejšími technikami ako len kladaním platní na tanier. Svoje DJ-ské začiatky datuje na prelome rokov 1999/2000, kedy začína zbierať vinyly, kupuje gramofóny Tesla, odohráva svoje prvé akcie v rodnej Trnave (Burner a Flashbeats). Pomaly sa dostáva do povedomia, začínajú ho pozývať i mimo Trnavu.

Trénuje a vzdeláva sa. To, že to nie je nijaký “rýchlokvašák”, sa môže verejnosť i samotní zabehaní slovenskí DJs presvedčiť na DMC DJs Battle Mix 12. dubna 2003 v rámci akcie koncertu Jeru The Damaja, kde v prvom kole pavúka posiela domov Viktora Hazarda (vtedy známeho pod Amen2), neskoršie Jazzyho. Dostáva sa do fináloveho battle s Aneškom, kde prehráva a končí ako vícemajster Slovenska. V nasledujúcom období – roky 2003–2006 – v Česku i doma na Slovensku dokazuje, že v zúčastnených súťažiach nie je iba do počtu (ITF, MixMaster, Do You Wanna Battle, Mixman, Numark Battle, IDA, Hip Hop Foundation… 4.,3.,2.,1. mi­esta).

DJ Spinhandz je známy svojimi vyhranenými názormi a ostrou kritikou smerovanou svojim slovenským kolegom, ktorí si myslia, že poslaním deejay-a je zavádzanie a filtrovanie informácií v honbe za slávou, prípadne najdúchovské vezenie sa na mene svojej skupiny alebo cvengote samotného hip-hopu. Dlhšiu dobu spolupracuje so slovensko-ukrajinským producentom Karaoke Tundrom, s ktorým zožal úspech s mixtapom Kačica s hlavou tigra, pre mnohých najlepší česko-slovenský mixtape roku 2007. Spinhandz sa so Strapom spoznáva v r. 2006 na bratislavskej freestyle battle akcii Bombaklad, kde po vzhliadnutí niekoľkých kôl, okamžite ponúka Strapovi možnosť koncertnej spolupráce.

Strapo Bombaklad v ten večer s prehľadom vyhráva. Slovo dalo slovo, koncerty, skúšky, koncerty, skúšky…, popritom vyhráva ďaľšie freestyle battles, či už je to lokál, alebo s vychytanejšiou účasťou. Prichádza víťazstvo na ArtAttack Freestyle Battle 2006. Strapo sa stáva pojmom, menom ktoré sa skloňuje s rešpektom, ale, samozrejme, u niekoho aj s nenávisťou. On, ale, ide ďalej. Prijíma pozvánky na freestyles battles o peňažné výhry, ktoré mu nakoniec zabezpečia kapitál na 1. pripravovaný EP projekt..

Reprezentuje Slovákov na najväčšom východo a stredoeurópskom festivale – Hip Hop Kempe v súboji freestylových titánov (3-krát). Pripravuje svoje EP, koncerty, battles, dvojnásobné víťazstvo na ArtAttack Freestyle Battle 2007. Krstí svoje 9trackové EP Mc, ktorý vedel priveľa, ktoré sa stretáva s rôznorodým ohlasom u poslucháčov a s predajnosťou nad 1800 kusov, čo je viac, než predajnosť niektorých albumov… EP si získava nových fanúšikov, no mnohí z haterov lámu palicu s odôvodnením, že Strapovi ide freestyle lepšie ako texty. On, ale, nereaguje a prichádza spolupráca s handlovskými Moja Reč a českými IdeaFatte v podobe Máme Vás RMX. Ten sa objavuje na albume spomínaných IF 365, ku ktorému je natočený aj videoklip. Prichádza pár hosťovačiek na iných projektoch a na niektorých výberovkách.. (Nejbr Mix Vol. 3). Strapo pomaly začína premýšľať nad svojim ďaľším materiálom a šepká sa o mixtejpe.

V dobe, keď skupiny chŕlia jedno demo za druhým a nazývaju to mixtejpom, v dobe keď slovenskí DJs sa smelo fotia na obal so slúchadlami na ušiach bez toho, aby čo i len zadreli do produktu, v dobe, keď niektorí DJs sa prezentujú ako superhrdinovia, je to pre týchto dvoch výzva, vrátiť sa ku koreňom, do doby, keď MC a DJ tvorili jeden TEAM! Ty túto zaujimavú spoluprácu môžeš osláviť s ich novým mixtejpom, o ktorom sa dozvieš viac v nasledujúcich dňoch!

Spinhandz
Strapo
Strapo a Spinhandz v Martině

Tagy: Strapo, Spinhandz, 50:50, ArtAttack

Rubrika: Tipy, 9. září 2008, ArtAttackKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama