METANCITY – nejen Hip hop

Back To Tha Oldschool: Stodola chystá retro hip hop party ve velkém stylu!

Předpokládám, že nikdo z vás nepamatuje dobu osmdesátých let, kdy přijel do Bronxu DJ Kool Herc z Jamajky a prakticky vznikla hiphopová kultura. Předpokládám však, že mnoho z vás vidělo filmy typu Wild Style, Beat Street nebo Style Wars. Byla to zlatá doba a přesně tohle si chceme připomenout na akci Back To Tha Oldschool 20. září v havířovském klubu Stodola. Celý mejdan je připraven tak, aby atmosféra korespondovala s prvními hip-hop parties v osmdesátých letech.

Jak? Čtyři DJ's – Bussy, Česki, Burchak a Szumil mají připraveny speciální retro sety jen pro tento večer. Můžete se těšit na ty vůbec první hiphopové tracky a samozřejmě ostatní hudbu dané doby, která byla nedílnou součástí vzniku rapu – ať už jde o funky, breaky, rock'n'roll, nebo oldschool disco. Pokud vám nic neříká jméno DJ Szumil, věřte, že je to skvělý DJ z Brna, který se specializuje na breaky a roztrhne vám svým setem punčochy. Připravená je taky promítačka zásádních hiphopových filmů či graff videií z dané doby v chill out zóně. Obří disco koule je základ. Tak samo jsou samozřejmostí akce na Bronx baru, jak je zvykem. Ruku v ruce s touto hudbou jde breakdance. Kdo zvás zná the most legendary bboys – Rock Steady Crew a NYC Breakers? Předpokládám, že všichni. Tyhle dvě crews budou reprezentovat nejlepší bboys nejen z našeho kraje, Breakbones Crew z Karviné a Vegets z Havířova. Rozdají si to proti sobě samozřejmě jak jinak než o speciální trofej.

Atmosféru nedělá pouze program, ale především vy. Abychom se přiblížili atmosféře dané doby, je potřeba se podle toho pořádně oháknout. Proto všechny vyzývám k návštěvě secondhandů, případně skříní babičky s dědou. I když lze předpokládat, že průměrný český děda nebude mít v garderóbě outfit jako Sugarhill Gang. Kdo nebude dobově oblečen, nebude na párty vpuštěn! U vstupu bude speciální módní komando, a pokud si na krk dáte bboyku s budíkem a zbytek bude z Kenvela, opravdu vás nepustíme. Chceme, ať je tato párty unikátní v každém detailu, takže se nestyďte a přijde řádně oháknutí, fantazii se meze nekladou. Pokud netušíte, co se v dané době nosilo, navštivte server Google a pod sekcí obrázky zadejte názvy jako Wild Style, retro hip-hop, retro kidz, Beat Street atd.

Vstupné je jen 30 Kč. Pokud se chcete královsky pobavit a zažít mejdan, který by v ČR těžko hledal konkurenci, přijďte 20. září do Helax Clubu Stodola v Havířově. Bude to mega, o tom nepochybuj. :)

Stodola

Tagy: Back To Tha Oldschool, retro hip hop party, Burchak, Česki, Bussy, Szumil, Stodola

Rubrika: Články, 3. září 2008, StodolaKomentáře

09.14 - 3. září 2008

jestli mi zahrajete Planet rock  

tak vam zavazu boty:) http://www.youtube.com/watch?…


12.21 - 3. září 2008

jen aby  

to dopadlo vse podle planu ..


12.44 - 3. září 2008

jen me moc nebere  

Kdo nebude dobově oblečen, nebude na párty vpuštěn!//takhle se to nedela:)spis kdo bude dobove oblecen dostane panaka zdarma:)tohle pusobi na lidi,uz vidim jak se tam nekdo vlaci z Karvine a nakonec nebude vpusten..jsem zvedav jak to dopadne:)


fik
14.51 - 3. září 2008

for kopi  

Kdyby to bylo jen dobrovolne, tak prijde dobove obleceno tak 30 lidi a zbytek prijde normalne, tak tim padem by tahle party ztratila sve kouzlo.Kdyz to bude povinne, tak to lidi prinuti se obliknout do retra.


15.43 - 3. září 2008

eeej uz se tesim :)  

zas neco new ikdyz old :) … jo fiku bud prinuti nebo odradi :( ..ale doufam ze i presto bude plno a bude to paradni akce


21.15 - 3. září 2008

 

KOPI – raději 100 lidí, kteří příjdou tak aby byla takhle akce taková jaká má být, než 300 lakošů z kenvela. Ta akce je vyjímečná právě tím, že tam budou všichni retro. Pokud někdo jede až z karviné a nemá převlek, tak se nemůže divit, že pak pojede domů, každý o tom ví a ví o tom s dostatečným předstihem, kdo chce ten příjde – těším se mega!


21.15 - 3. září 2008

Khomator  

kemo, Szumil je z Blanska:D


20.10 - 4. září 2008

 

Nenávidím výrazy jako povinnost a musíš…Phuck


22.53 - 4. září 2008

 

karel – vytrzeno z kontextu. uplne


09.08 - 5. září 2008

 

Nechápu, proč s tím má zase půlka lidí problém…plno lidí je úplně nadšených, obchází sekáče a vymýšlí kostýmy…takže kdo má problém s tím, že ztratí svou „image“, at zustane doma…někteří si asi neumíte se sebe udělat prdel, nebudte tak vážní…místo abyste byli rádi, že se děje něco neobvyklého, tak zas p-čujete…to nechápu..


09.34 - 5. září 2008

 

Já jsem určitě pro, je to parádní nápad a určitě bude i parádní výsledek. Teda jestli bude slovo dodrženo a nebude se později pro nedostatek nadšenců ze sekáče pouštět i vše ostatní…:-)


09.51 - 5. září 2008

Precliiik  

jojo adidaska už je na cestě ke mě ;)


11.14 - 5. září 2008

cau pubo  

co inak,jak je?


22.31 - 7. září 2008

áááááá  

Péťa čecháček objednal garderobu z ýbej:-))))


10.28 - 8. září 2008

joujou  

ne přímo z ebay :D ale plus mínus takot :D


00.03 - 15. září 2008

 

takže adidas teplakowky rbk botky atd? jako třeba beat street?


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama