METANCITY – nejen Hip hop

Semtex Culture Music Fest Brno / report

Do Brna na Semtex jsme dorazili okolo 12 hodin. Hned po čekání ve smradlavé řadě a po zčekování od místní security jsme měli tu čest vstoupit do velkého areálu celé akce. Za hodně férových 120,– byly k mání 4 stage. K nevíře mně zajímal jen ten rap ;) hned naproti Erektus podia byly 2 stánky bbarak a queens shop, kde mohli hadi nakupovat nebo jen tak zevlit. Výběr byl vskutku dobrý, ať už muziky nebo oblečení. V hodinách poobědových hráli Orion, Wich a spoustu jiných.

Okolo 5 hodiny nastoupili Moroboys Tafrob, Jiří, Maztah a Kolpa zajeli „klasicky“ kvalitní show, ale problémem byl „klasicky“ zvuk. Mimo Cirkus pecky si dal i svůj track Kolpa a později na podium přišel verbálně zaútočit i Pan Chalan Alan, který se svou stále se zlepšující slovní dikcí do budoucna bude vytírat po republice uši posluchačům. Respekt!

Jelikož jsem popil, tak už si nepamatuju hodiny, kdy se co odehrálo. ;) Další pánové na holení byli pražští Prago Union. Nestihl jsem celý koncert, ale přišel jsem na peklo, kdy dával Kato do Grouphome track Ďáblovo dítě. Smrt. No, nějak jsem klukům nepřišel na chuť zatím, ale co si budeme říkat, Verbální atentát je prostě sada… Dědkovu flow oproti Katově nějak extra nemusím, Skupla toho také moc nenascratchoval, ale jak říkám, nebyl jsem na celém koncertu, takže nemůžu posoudit.

Jestli se nepletu, tak další byli Indy & Wich, jejichž koncert mě zklamal… Až na pár věcí mi přišly instumentály nudné, rap byl místy „unavený“, no prostě nic moc… Viděl jsem hodně lepších, energičtějších koncertů… Ale nevím, stál jsem vzadu a přede mnou bylo kvanta lidí, kteří na koncert měli asi jiný názor. Každého vkus.

Brno hádrkor Naše věc – naservírovala ten večer určitě nejlepší cz koncert.. Energický, striktní, instrumenty klasicky našlapané, mocné 5ti členné doplňování udělalo své. A pozadu nebyl ani dj Opia, který měl opět pod rukama jasno… Velikým překvapením bylo jistě i hostování zpěvačky Pawlee, která jela track Virtual body taste z alba Hořký menu. Nevím, jak davu, ale mně se zdála poněkud nervózní, což způsobilo místy zpěv mimo instrument. Borci dali snad komplet vály z LP a přidali i starší věci, ze kterého je skoro vždy publikum vlhké.

No a to už se připravoval zlatý hřeb večera – anglán Jehst, který si přibral do party klasicky dj IQa (jedním slovem NECHÁPU) a Asaviouse (nevím jestli jsem to jméno neposral), který většinou plnil funkci doplňováka a zajel s Jehstem i pár společných tracků. Oproti minulému hiphopkempu jel Jehst mnohem energičtěji, zvuk byl díkybohu vychytaný – alespoň mně to tak přišlo, ale rap byl vskutku krutý! Zajel většinu věcí z alba Fallin´ down, kde mně nejvíc rozsekala pecka Run hard, kdy oba dva intenzivně pobíhali po pódiu, jakoby posnídali chleba a extázi. Do hustého rapu přispíval mlaďoch IQ svým turntablizm uměním a v tu ránu se mohlo Brno dosrat. Alespoň já jsem se dosral…

Suma sumárum krutá akce, plno žen, vína, piva, rapu, srandy – zkrátka tak, jak má fesťák vypadat..

Tagy:

Rubrika: Reporty a fotky, 3. července 2004, ideaKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama