METANCITY – nejen Hip hop

Hip Hop Kemp zhudebněl, jenom o The Roots to ovšem nebylo

Na otázku, jaký byl vlastně sedmý ročník jednoho z největších hiphopových festivalů na světě, by se dalo odpovědět mnoha způsoby. Organizátoři by řekli, že byl rozhodně větší a bohatší na velká a zásadní jména. Návštěvníci by pravděpodobně uznali, že v areálu panoval podstatně menší zmatek, atmosféra byla mnohem přátelštější a veškeré zásadní věci zajištěny v optimální míře. Vystupující by si postěžovali na naprostou nesmyslnost různě barevných pásek a s tím spojené problémy, jako byla například neinformovanost sekuriťáků či VIP Hangár, kde nakonec nikdo nebyl.

Já ovšem musím s potěšením konstatovat, že letošní Hip Hop Kemp byl ze všeho nejvíce muzikálnější. Největší hvězda festivalu, The Roots, byli toho jasným, ale přitom ne jediným důkazem. Začlenění hudebních nástrojů do vybavení vystupujících se stalo téměř samozřejmým jevem. Korunu tomu nasadili nizozemští Pete Philly & Perquisite anebo polský O.S.T.R. se svým funkovým bandem, nicméně i ta bicí souprava Embeeho z Looptroop Rockers nebo příčná flétna u francouzského Wax Tailora měla své kouzlo, o Navigators ani nemluvě.

Po organizační stránce byl Hip Hop Kemp letos znatelně připravenější. Některé věci sice nelze ovlivnit, jak o tom svědčí absence headlinerů Army of the Pharaohs a v nemocnici se nacházejícího Pharoahe Monche, přesto se ne vše obešlo bez problémů. Za nejlepší rozhodnutí považuju letos přesunutí hlavního vstupu blíže ke stanovému městečku. Ačkoli se dění v areálu soustředilo na podstatně menší ploše, k žádným tlačenicím ani zácpám nedocházelo. Lidé naopak se už nemuseli rozhodovat, zda místo dlouhé cesty ke stanům raději budou zevlovat někde u hangáru, a tak byli hned všichni spokojenější. Vybudování protihlukového valu, na němž nalezla útočiště nejedna desítka více či méně znavených, pak rozhodně patří do stejné kategorie.

Na druhou stranu za největší nedostatek musím označit zmatky na hlavní stagi. To, že každý rok dochází k několikahodi­novému zpoždění, je věc prakticky už samozřejmá a asi to nebude jinak. To, že hiphopové festivaly zpravidla přijdou o jednu z největších hvězd, na to už jsme si tak zvykli. Otázka je, co udělat s tím, aby změny v programu negativně postihlo co nejméně lidí. Nemůžu říct, že bych úmyslně vyhledával a zjišťoval informace o programu, přesto si myslím, že je v zájmu jak pořadatelů, tak přirozeně vystupujících, aby pokud možno všichni návštěvníci měli co nejpřesnější informace o nadcházejícím dě­ní.

Stejně jako loni i v minulých dnech dorazilo na Hip Hop Kemp více než osmnáct tisíc lidí z celé Evropy. Třebaže atmosféra před hlavní stagí se zdá rok od roku klidnější, publikum nakonec nezklamalo a dokonce i přes mohutné dešťové přeháňky zůstávaly stovky nejskalnějších stát v očekávání největších hvězd. Na místě fungovalo několik stagí, které nabízely skutečně rozmanitý program, klasickým rapem a breaky počínaje, grimem a baltimorem konče.

V příštích dnech vám přineseme ohlédnutí za největšími momenty, rozuměj koncerty, celého festivalu, přičemž pravděpodobně zvlášť vypíchneme i další události, jež nás zaujaly natolik, že k nim budeme mít potřebu říct pár slov. Navzdory zpřísnění podmínek pro udělení fotopasu a nepochopitelnou situaci, kdy v pátek nebyly příslušné visačky k dispozici téměř po celý den, se můžete rovněž těšit na fotky, jež pro vás nafotil Fik. Nezbývá než uzavřít tento článek, že letošní Kemp se vydařil a přes některé přetrvávající nedostatky bylo zjevné, že pořadatelé po loňské zkušenosti zapracovali i na ostatních věcech, než byl pouze program na hlavní stagi.

Hip Hop Kemp 2009 příští rok opět v srpnu!

Tagy: Hip Hop Kemp 2008, Army of the Pharaohs, Pharoahe Monch, Looptroop Rockers, eMC, Brother Ali, Atmosphere, Roots

Rubrika: Reporty a fotky, 26. srpna 2008, RavenakKomentáře

15.43 - 26. srpna 2008

jop  

O.S.T.R RooTs Majors ....... paráda páčilo sa mi… ;)


15.47 - 26. srpna 2008

česki  

je rychlejší než světlo :)


16.07 - 26. srpna 2008

jou jou  

čekal jsem na ten článek ;)


23.04 - 26. srpna 2008

 

To co se dělo v tom stanévém městečku poslední den to bylo fakt peklo pekloucííí na tom hiphop festu to zapijem…


08.34 - 27. srpna 2008

+/-  

Největší mínus asi studené sprchy, největší plus vystoupení Zion I. To jsem fakt nečekal. Jinak jsem se nááááramně bavil :-)


21.21 - 28. srpna 2008

karel  

sprchy na bazénu byly teplé ;)


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama