METANCITY – nejen Hip hop

Grundfunk připravil na zítřejší neděli profil Maceo Parkera i Princových Mazarati

Tradiční migrénou bohů Vás provedou v tuto neděli od osmi hodin večer funkatýři DJ Maceo, Martin Mikuláš a Viktor Mašát. Těšte se na funk, soul, breaky, groove, garage, latino a nejchytřejší řeči.

Groove Window, které pro Vás připravuje každý týden Viktor Mašát, opět zavítá do vod hudebníků okolo Prince. Tentokrát si představíme kapelu z 80. let vzniklou okolo baskytaristy Brown Marka. Jmenují se Mazarati a byli dalšími z těch, na kterých si Prince vyzkoušel některé své hudební pokusy. Několik jím napsaných a vydaných studiových skladeb tak nese podklady vyrobené právě hudebníky z Mazarati. Dnes kapela již de facto neexistuje.

Ve druhé hodině očekávejte hudební profil Maceo Parkera – uznávaného amerického funkového a soul jazzového saxofonisty, který přijíždí už po několikáté zahrát 17. srpna do pražského Lucerna Music Baru. Proslavil se především v 60. letech díky světoznámému hudebníkovi JamesBrowno­vi. Na velké řadě Brownových hitů byl Parker vynikajícím sólistou a hlavním aktérem při hraní saxofon. Parker popisuje svoje působení vedle Jamese Browna jako čas strávený na univerzitě.

Narodil se v městě Kingston v hudební rodině. Své první hudební inspirace čerpal od své matky, která zpívala v kostele, obdobnou inspiraci venkovského blues získal od své strýce, který byl kapelníkem skupiny The Blues Notes. Parker již od dětství spatřoval vzor mezi R&B zpěváky, jako byl Ray Charles. Později společně se svými dvěma bratry založil své první trio Junior Blues Notes, kde navázali na tradici kapely svého strýce. Během své kariery spolupracoval hvězdami, jako byli Prince, Ani DiFranco, De-lite, De La Soul, Bryan Ferry, Rod Stewart nebo 10 000 Maniacs a mnoho dalších.

Stay tune!!! Grundfunk

Maceo Parker na Metancity
Maceo Parker v DK Ostrava

Tagy: Grundfunk, Maceo Parker, Brown Mark, Mazarati

Rubrika: Tipy, 9. srpna 2008, GrundfunkKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama