METANCITY – nejen Hip hop

Sixin zveřejnili novou skladbu, že by konečně došlo i na album?

Trvalo to roky, ale konečně jsme se dočkali i my. Zatímco na Západě už kapely kombinující různé afroamerické hudební styly od jazzu a soulu až po funk a hip-hop nejsou ničím zvláštním, u nás se sice ještě stále jedná o raritku, nicméně díky uskupením jako United Flavour, Navigators, Connection a Toxique se vše ke standardu obrací.

Ačkoli o výše uvedených skupinách jste jistě slyšeli a pravděpodobně jste se dostali i na některý z jejich koncertů, u Sixin to tak jednoduché být nemuselo. V porovnání s ostatními koncertují spíše zřídkakdy, což možná bude způsobeno i jejich obsazením.

Nejznámější tvář souboru – zpěvačku řeckého původu Dannie, jež se ve vokálním projevu doplňuje společně s kolegou z konzervatoře jménem Obey – určitě znáte z četných hostovaček, které neposkytla jenom hiphopové scéně (např. Pio Squad, Čistychov), ale i „pop“ muzikantům jako David Koller nebo Michal Pavlíček, o spolupracích s Tinou a United Flavour nemluvě. Na klávesy hraje Ján Illavský, jenž stejnou roli vykonává i v United Flavour. Bicí obhospodařuje Tomáš Brožek, baskytaru zase Radim Genčev, jehož můžete znát předně z projektu Madfinger, ale také jako střídajícího basistu z November 2nd, jejichž členem je mimochodem právě i Brožek. Zda ještě někde působí i kytarista Lukáš Bartoš se mi zjistit nepodařilo, v každém případě na jedno těleso je tou už celkem slušná vytíženost, ne?

Možná i proto stále není o debutovém albu Sixin ani vidu, ani slechu, třebaže k jejich dobru můžeme říct, že naplánováno je až na tento nebo příští rok, takže času mají více než dost. Snad jejich novou skladbu Rise Up, jíž zveřejnili na svém myspace, můžeme považovat za jeho první vlaštovku. Já osobně se na něj opravdu ze srdce těším. Jak novinka Rise Up, tak dříve uveřejněné písně totiž znějí skutečně nadmíru dobře.

Sixin Myspace

Tagy: Sixin, Rise Up, Dannie, Lukáš Bartoš, Ján Illavský, Radim Genčev, Obey, Tomáš Brožek

Rubrika: Tipy, 27. července 2008, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama