METANCITY – nejen Hip hop

Vinx na rádiu Wave, poslechni si záznam z jeho pražského vystoupení

Tradiční migrénou bohů Vás provedou v neděli od 20.00 hodin funkatýři DJ Maceo a Martin Mikuláš. Těšte se na funk, soul, breakbeat, groove, garage, latino a nejchytřejší řeči. Nebude chybět ani pravidelná rubrika Groove WindowViktorem Mašátem a mimo novinek, které Vám představujeme neděli co neděli, pro Vás máme i jeden živý bonbonek.

Připravili jsme pro Vás záznam koncertu Vinxe, (reportáž z ostravského vystoupení zde) který se odehrál v lednu v pražském Paláci Akropolis. Společně s koncertem se můžete těšit i na exklusivní rozhovor, který jsme natočili přímo po koncertě. Vinx zde představuje své spoluhráče a jejich unikátni nástroje, mluví o svých karibských kořenech, o plánech na rok 2008, o svých padesatých narozeninách i novém studiu a workshopech, které v něm pořádá pro mladé muzikanty.

Vinx je znám jako jeden muž, jeden hlas, jeden buben. Vinx znamená překračování hudebních jazyků a jejich hranic. Vinx se představí v roli jednoho z pionýrů stylu, kterému se říká akustický – neo soul. V komorním triu se vedle něj představí ještě dva hudebníci: Dan Lavoie, jeden z prvních hráčů na tzv. harfa-kytaru, a perkusista Edgar Diaz.

V minulosti Vinx spolupracoval s hudebníky napříč žánry. Na jedné straně to byli bluesoví s jazzoví hudebníci jako např. Herbie Hancock, Taj Mahal, Bonnie Raitt, B.B. King, Robben Ford na druhé straně rockeři jako třeba i Lou Reed.

Nejznámější Vinxova spolupráce je ta se Stingem. Účastnil se natáčení Stingova alba Soul Cages. S programem k tomuto albu společně jezdili třináct měsíců kolem roku 1990. Vinx v rámci koncertů fungoval solo jak v roli „předkapely“, tak se Stingovým bandem jako perkusista a vokalista. Turné tehdy vyvrcholilo koncertem v Carnegie Hall, kde kapela natáčela pro serii koncertů Unplugged.

V Čechách se Vinx nejvíce proslavil projektem Jungle Funk, který dal dohromady s rytmickou sekcí Living Colour bubeníkem Willem Calhounem a basistou Dougem Wimbishem. Jungle Funk vystupovali v Čechách v průběhu posledních deseti let několikrát a jejich koncerty se zařadily mezi tuzemské kultovní klubové akce. Vinx se vloni také objevil v Brně v roli producenta při natáčení nové desky slovenské skupiny Družina.

Stay tune! Grundfunk v neděli od 20.00 hodin na Radiu Wave.

Vinx
Vinx Myspace
Vinx v Ostravě

Tagy: Vinx, Grundfunk, Radio Wave, Maceo, Mikuláš, Tlum

Rubrika: Tipy, 19. července 2008, GrundfunkKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama