METANCITY – nejen Hip hop

Chromeo opětovně vydává Fancy Footwork, přibyla spousta remixů i klipů

Jediná úspěšně fungující židovsko-arabská spolupráce od počátku světa Chromeo vydala před třemi dny v deluxe edici své druhé výborné album Fancy Footwork. Protože doposud o tomto vynikajícím elektrofunkovém duu nepadla na našem webu jediná zmínka, spojíme tuto dobrou zprávu společně s představením těchto montrealských virtuosů. Pakliže se zajímáte o sofistikovanou taneční muziku s pořádně hutným groovem nebo jen máte rádi nápaditou a netradiční tvorbu, Chromeo se jmenuje vaše adresa.

Chromeo tvoří dvojice kamarádů od dětství P-Thugg a Dave 1. Ačkoli u P-Thugga byste to mohli díky jeho přezdívce a oblečení v zásadě nadměrné velikosti odtušit, o Davovi s jeho uhlazeným vymóděným vzhledem by jen stěží někdo přemýšlel jako o chodící hiphopové encyklopedii. Přesto je to pravda, a to nemluvě o tom, že Dave, vysokoškolský učitel francouzské literatury, je starší bratr DJe A-Traka, který jak jistě víte vyhrál coby nejmladší DJ šampionát DMC World a v současnosti doprovází na koncertech celebritu číslo jedna Kanye Westa. Jejich muzika však má s klasickým hip-hopem společného asi tolik jako tradiční menu v centru Ostravy s dobrou investicí. Zatímco P ovládá zpravidla klávesy, syntezátory a talkbox, Dave hraje na elektrickou kytaru a do toho zpívá, přičemž dohromady to vypadá jako chytlavá taneční muzika říznutá s „princovským“ funkem.

První album She's In Control vyšlo v roce 2004 a kromě toho, že se několik jeho skladeb dostalo do reklamní sféry, sklidilo více než slušné ohlasy (nejen) u klubových návštěvníků. Zejména pecku Needy Girl možná znáte z playlistu i vašeho DJe. Po turné s indie rockovou hvězdou Bloc Party ve Velké Británii se taktéž v roce 2007 objevila jejich druhá deska Fancy Footwork plná až vlézavých melodií, luxusních harmonií, analogových kouzel a machistickcýh kytarových sól. Fancy Footwork se prozatím prezentovala třemi singly: Fancy Footwork, Tenderoni a Bonafied Lovin, které jsou samozřejmě jeden jak druhý prostě úžasné. Co se týče Deluxe Edition, tak kromě černého obalu přibylo další cédéčko, na němž se nachází kupa remixů, videoklipů a dalšího lákavého materiálu.

Další informace kontrolujte na jejich Myspace, ale ještě předtím se navnaďte na tu správnou atmosféru prostřednictvím videoklipů na Youtube. Nezbývá než dodat, že se velmi těším na jejich další počin. Snad tady tedy bude co nevidět.

Chromeo
Chromeo Myspace
Chromeo – Bonafied Lovin
Chromeo – Fancy Footwork

Tagy: Chromeo, Fancy Footwork, She's In Control, Dave 1, P Thugg, Needy Girl, Bonafied Lovin

Rubrika: Tipy, 11. července 2008, RavenakKomentáře

15.28 - 12. července 2008

Luxusní hudba :-)  

Stojí to za to!


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama