METANCITY – nejen Hip hop

Djane Kristee: Na DJingu jsem si vybudovala slušnou závislost / Čti rozhovor a stahuj set

Žen za pultem je jako šafránu. Tedy těch které se vyskytují za DJským pultem. A o hip-hop DJane to platí dvojnásob. Vedle již zavedené brněnské Djane Sarah se stále více začíná prosazovat DJane Kristee z Hradce Králové. Jak se k DJingu dostala, kam míří a na co se těší se dozvíš z následujícího rozhovoru, ve kterém ji zpovídal DJ MaztahIlluzionists ku příležitosti jejího blížícího se vystoupení na břeclavském festivalu Creamfields, kde bude jedna stage patřit pouze hiphopovým DJ's.

Maztah: Čau Kristee, první otázka je jasná, určitě jsi ji čekala a nejspíš na ni budeš odpovídat v každém druhém rozhovoru – jaký byl prvotní impuls, který přivede devatenáctiletou ženskou za gramofony? Začátky každého DJe jsou velmi těžké, pomáhal ti někdo nebo jsi na všechno musela přijít sama?

Kristee: Ahoj. Poprvé jsem si sáhla na desky někdy ve dvanácti letech, kdy si můj starší brácha koupil gramce. Měl jen samé techno a já z toho měla převážně srandu. Přibližně od té doby jsem začala poslouchat hip-hop. Pak jsem dlouho zůstala jen u poslouchání muziky. V šestnácti jsem si díky různým brigádám a s podporou rodičů koupila obyčejné gramce a mix. Všechno proběhlo bez jakékoli rady od někoho zkušenějšího, a tak jsem samozřejmě vybrala absolutně špatně a fader za den na mixáku odrovnala. Potom jsem začala pracovat v klubu a poslouchala jsem otřesné hip-hop DJ's a říkala si, že to musí jít lépe. Začala jsem se v klubu zajímat víc o hudbu než o nalejvání drinků. V zimě minulého roku jsem odehrála svoji první párty a od té doby mě to nepustilo. Začala jsem dělat svoje vlastní akce a zvát kvalitní DJs, což bohužel nikdo v Hradci nedělá. Letos na jaře jsem si koupila Serato a vybudovala si na DJingu slušnou závislost.

Maztah: Musím se přiznat, že když občas nakouknu do top ten na tvém myspace, často mě mile překvapíš. Nejspíš všichni čekají, že budeš hrát jakožto hip-hop DJane hodně soft r'n'b věci, tvým nejoblíbenějším producentem je však A-Trak, mícháš i b-more, elektro, funky či house, myslíš že hip-hop je pro tebe jen přestupní stanice k rychlejší klubové muzice?

Kristee: Nemyslím si. Na hip-hopu jsem vyrostla a pořád je to styl, který u mě vede. Poslouchat jen hip hop je ale značně omezující. Nesnáším tvoření pevných hranic mezi hudebními styly. Vše se prolíná a navzájem ovlivňuje. Snažím se míchat do hip hopového setu i rychlejší věci. Máš pravdu, A-Trak mě baví a všechno co vylejzá pod Fool's Gold je fajn. Koukněte, co teď dělá třeba Kid Sister, to je bomba. Lethal Bizzle, Tinchy Stryder, aktuální deska Dizzeeho, to je můj momentální šálek čaje. Zatím je ale, bohužel, značná propast mezi tím, co poslouchám doma a co hraju v klubu. Myslím si, že je to otázkou času. Stačí se podívat, co hrají DJs ve světě. V tomhle se mi líbí třeba DJ Tuco, který se toho nebojí a valí to do lidí na parties.

Maztah: Jsi rezidentním DJem v Eventu v Hradci Kralové, začala si hrát i na jiných významných místech po celé zemi. Vnímáš nějakým způsobem rozdíly v mentalitě fanoušků v jednotlivých městech, nebo to pro tebe nehraje zas tak velkou roli a na každé hraní se připravuješ stejně?

Kristee: Rozhodně záleží na tom, pro koho hraju. Když budu hrát po hiphopovém koncertu pro patnáctileté skejťáky, tak si baltimore, baile funk a další super muziku můžu strčit za klobouk. Což je většinou. Tudíž v mém setu pořád najdeš převahu party bangerz. Když se baví parket, bavím se i já. Takže se klidně zastavte pro 50 Centa. Yeah.

Maztah: Když už jsme u těch klubů, prozraď nám, kde se ti zatím hrálo nejlépe, případně v jakém klubu či na jaké akci by jsi se ráda postavila za gramce – vyjma Creamfields, na který se určitě strašně těšíš)

Kristee: Jasně, že se těším. Nenapadá mě nic konkrétního. Zatím mě žádná párty vyloženě nenadchla, a naopak ani nezklamala. Každé hraní je pro mě nová zkušenost, za kterou jsem ráda.

Maztah: Každý mi potvrdí, jak je dnes složité prosadit se v DJské branži. Někdo má talent, někdo na to jde přes známé, někdo to zkombinuje. Tvůj start zatím vychází na jedničku, máš po ruce nějaký recept pro své následovnice, takový desatero jak se stát výbornou DJkou?

Kristee: Bude to znít jako fráze, ale v první řadě je to určitě trénink. Známí se vytvoří časem.

Maztah: Poslední otázka bude speciální. Spousta DJs si na sebe večer vezme hadry, který mají po ruce a nijak to neřeší. Co ty, máš nějaké oblečení, ve kterém by jsi třeba nikdy nešla hrát a naopak nějaké ve kterém se cítíš na party nejlíp?

Kristee: Haha. Pěkná otázka. Mým druhým koníčkem je nakupování oblečení. A co se týče oblékání na parties… Mám vybudovaný odpor k holkám v širokých odrbaných kalhotách a skejtových botách. Asi nějaký druh alergie. Holky u nás pořád ještě nepochopili, že když poslouchají hip-hop, neznamená to, že se musí vypadat jako košťata. Měli by si uvědomit rozdíl mezi tím, když jdou na party a když jdou ven se psem. A co se týká mě, nemám zásadní rozdíl v tom, když jdu hrát a když se jdu bavit. Klidně si vezmu ke gramcům podpatky.

Maztah: Dík za rozhovor.

Aktuální set k volnému stažení od Kristee najdete pod tímto odkazem.

DJane Kristee

Tagy: Djane Kristee, DJ Maztah, Creamfields, DJ Kristee

Rubrika: Články, 9. července 2008, MaztahKomentáře

07.17 - 9. července 2008

Matyasz_z_Bludovic  

Přesně tak bejbe, podpatky forever :D


23.05 - 9. července 2008

třikrát hurá ;-)  

včera večer jsem čuměl…maztah interview na metanu (akorát ho vedl on) a ještě s nějakou pěknou holkou, co hraje na parties. uff, na to jsem se musel vyspat.

poslední otázka je za minimálně za jednu henny :-) ale jinak povedený rozhovor i odpovědi.

s tím A-Trakem…zkuste si pohledat set z Glastonbury (nebude to trvat dlouho – kdyžtak se stačí ozvat), myslím, že Ostravsku to většinu lidí posadí velmi mocně na zadek a já pořád nedokážu pochopit :-) je sice fakt, že vznikl při ne úplně hip hopové příležitosti, ale přesto ten člověk svým způsobem „někam patři“.

nicméně se těším až uslyším hrát Kristee na vlastní uši.


11.07 - 10. července 2008

freezing  

také se těším,jenom žádný soulja boy,toho bylo v chorvatsku dost)))))))))


22.08 - 10. července 2008

eh?  

soulja boye jsem v Chorvatsku fakt neposlouchal :-D ostatně já si tam víc četl než cokoli jiného :-)


11.04 - 11. července 2008

F  

neříkám žes ho poslouchal,jenom se ho pořád slyšel hrát a už mi z toho hrabalo to je celé))


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama