METANCITY – nejen Hip hop

Seiz je funky, poslechni si jeho Minifunxtape a čekej na další věci!

Před dvěma dny jsem si stáhl jistý počin se zajímavě znějícím názvem Minifunxtape, za nímž stojí všestranný Slovák Seiz. Včera jsem si ho poslechl a mimo jiné zjistil, že vedle něj se na něm objevil i zpěvák Vicky, rapper eReMeN z prešovské kapely SWR a DJ Hoody. No a dnes o něm píšu, takže mě musel zaujmout alespoň natolik, že se ho nebojím poslat dál mezi lidi.

Prievidzský Seiz se na scénu uvedl v roce 2006 albem Vlastná cesta, o kterém – přiznám se – slyším vůbec poprvé, takže se raději přesuneme do dnešní doby. Minifunxtape sestává z celkem osmi skladeb, včetně intra a outra, a jestli má čím uhranout, tak předně tím, že jak produkční stránku, tak tu rapovou obstaral sám hlavní protagonista, samotný mix a master nevyjímaje. Ve všech směrech má sice ještě co dohánět, ale co mě navzdory různým tématům v textech příjemně potěšilo, je uvolněná atmosféra v duchu funku, tedy party, tance, pití a výborné nálady. Seizovo dílo neurazí a poslouchá se tak dobře, jak hráli afroameričtí muzikanti v sedmdesátých letech.

Minifunxtape si můžete stáhnout v kvalitě 320 Kbs na tomto odkazu, a jestliže se vám zalíbil, jen zopakuju to, co jsem vyčetl na jiných webech, a sice to, že samotný Tape bude následovat album anebo ještě dříve EP. Domluvení mají být speciální „kvalitní“ hosté. Křest Minifunxtapu se uskuteční zítra v prievidzském klubu Escobar.

Pro další informace navštivte Seizův profil na Hip-Hop.sk.

Tracklist:

01. Intro feat. DJ Hoody
02. Za svojim
03. Funky párty Vol. 2 feat. Vicky
04. Ranné rany
05. Letný čas feat. Vicky
06. Hľadá sa EMO + eReMeN
07. Stredozápad areál feat. DJ Hoody
08. Outro

Seiz Hip-Hop.sk

Tagy: Seiz, Minifunxtape, Vlastná cesta, DJ Hoody, eReMeN, Vicky, Funky Party

Rubrika: Tipy, 27. června 2008, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama