METANCITY – nejen Hip hop

Modré hory a BPM v jednom tracku, Mária o umění na Dobré slohy číslo 2

Dlouho dopředu avizovaná kolaborace dvou „básnických“ hiphopových uskupení se konečně objevila ve světě internetu. BPM a Modré hory se na scéně objevili prakticky ve stejnou dobu, a tak vlastně byla pouze otázka času, než dají dohromady nějaký společný materiál. Slovo dalo slovo a po projeven vzájemných sympatií byla natočena skladba Mária o umění, jíž si můžete poslechnout na myspace Modrých hor.

Paulie dodal pochmurný beat s klidným samplem a rovněž přispěl i rapem, tedy taktéž jako zbylí tři poetové – Lyrik, Bene a Lipo. „Není to žádný hit, spíš pohodička,“ vysvětlil mi právě posledně jmenovaný, k čemuž mohu dodat pouze to, že atmosféru tímto vystihl zcela přesně. Dojmy sdělte klidně v diskusi.

Mária o umění se objeví na mixtapu Modrých hor Dobré slohy 2, o němž můžeme říct pouze to, že vyjde, až vyjde. Konkréně zřejmě jako jeho první díl na ajlávmjuzik Roberta Zeleňáka. Pokud by vás zajímalo dění kolem této kapely, můžete se podívat na videoklip pro Voices anebo si přečíst interview na BigCity.

Můj rozhovor s Horama a recenze jejich debutové desky najdete v příštím čísle časopisu Bbarák.

BPM Myspace
Modre hory Myspace

Tagy: Modré hory, BPM, Mária o umění, Dobré slohy 2, Bene, Lyrik, Lipo, Paulie Garand

Rubrika: Tipy, 25. června 2008, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama