METANCITY – nejen Hip hop

Sweetsen letos na dvou stagích představí na 40 kapel a DJ's, vstupné se neplatí

Pátý ročník festivalu Sweetsen Fest, přehlídky frýdecko-místecké hudební scény, proběhne v pátek 4. a v sobotu 5. července na stadionu a v přilehlých prostorách TJ Slezan ve Frýdku-Místku.

Na dvou scénách se představí na čtyřicet kapel a DJ's, z toho čtrnáct novinek oproti loňsku.

Sweetsen Fest je občanská aktivita, která od roku 2004 mapuje a propaguje žánrově pestrou a originální frýdecko-místeckou kulturní scénu. Festival je pořádán občanským sdružením Pod Svícnem ve spolupráci se Sdružením Region Beskydy, Beskydským informačním centrem, hudebním klubem Stoun a za významné podpory statutárního města Frýdek-Místek. Cílem je představovat široké veřejnosti to nejzajímavější, co ve městě Frýdek-Místek na poli kultury nepřetržitě vzniká.

S trochou nadsázky se dá říct, že Sweetsen Fest je svým pojetím i významem ojedinělý a nenajdete ho nikde jinde na světě. Vše, co se na festivale děje, mají na svědomí pouze a jenom nadšenci z Frýdku-Místku a blízkého okolí. Na Sweetsen Festu se neplatí vstupné a soubory vystupují bez nároku na honorář.

V rámci festivalu budou probíhat sbírky pro humanitární organizace ADRA a Podané ruce. Obě ve Frýdku-Místku a jeho okolí dlouhodobě pomáhají lidem se sociálním nebo zdravotním handicapem.

Součástí Sweetsen Festu je každoroční vydávání kompilačního CD Sweetsen Fest Sampler, na kterém se představují frýdecko-místečtí hudebníci.

V roce 2007 navštívilo festival již přes osm tisíc diváků.

Pod Svícnem Stage:

Downbelow, Tomáš Kočko & Orchestr, Kajkery, Najzar, TUT, Hanka Kopřivová, Behind the Door, Stone Free, RK 130, Milestones, Líheň, MadFalls, Existenc, Čadi, Chvilka poezie, Koistinen, The Crooked Beats, Slepí Křováci, Aqva Silentia, Webloid, Mletý Standard a hiphopový projekt Silezja Unja

Stoun Stage:

Hip-hop & RNB Party: Khomator + Silezja unja, Sektor III, Turt, Paya, Fatal Error, Kenta, Gabriell Money, DJ's: Burchak, Daniell, Lowa, Vencza

Breakbeat & Drum and bass Stage: DJ's Smario (MKTbros.org), Pickfick (Cyberfire.cz), Wenia (Messarosh), MC Corehard – Video projekce a další.

Více informací naleznete na www.sweetsen.cz.

Tagy: Sweetsen Fest, Tomáš Kočko, Kajkery, TUT, Daniell, Lowa, Silezja unja, Kenta

Rubrika: Články, 25. června 2008, SweetsenKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama