METANCITY – nejen Hip hop

2cztery7, to je vynikající hybrid g-funku a polského rapu / InfoPolska

Doby, kdy Metancity jako prakticky jediný český web pravidelně informoval o dění na polské hiphopové scéně, odešly už dávno. Naštěstí se nám podařilo navázat přátelský kontakt se slečnou Karolou přímo z místa činu, a to konkrétně z Katowic, kde právě studuje. Nerad bych něco zakřiknul, ale pokud vše půjde tak, jak má, tato rubrika o polském rapu a dalších zajímavých událostech by měla pokračovat déle než v rámci jednoho či dvou příspěvků.

Karola si pro svůj úvodní článek vybrala rozhodně zajímavou entitu. Jak se dočtete dále v článku, skupina, o které se momentálně za našimi severo-východními hranicemi nejvíce mluví, 2cztery7 vydala své druhé album, které opět zaobalila do jakože G-funkového hábitu. Pokud vás zajímá naživo hraná muzika, jíž dominuje skvělý rap, pak právě teď byste měli zbystřit sluch a nastražit oči. Rozhodně to stojí za to!

2cztery7 – Spaleni innym słońcem

Spaleni innym słońcem, to je název alba varšavské skupiny 2cztery7, kterou tvoří trojice rapperů Pjus, Stasiak a Ten typ Mes. Spaleni innym słońcem, to je sedmasedmdesát minut muziky, která se vyjímá na pozadí všech hiphopových počinů tohoto roku v Polsku.

Narozdíl od desek Pezeta, Sokola s Ponem či pár dalších, které vyvolaly u posluchačů rozporuplné reakce, fenomenální deska kapely 2cztery7 přináší již podruhé skvělý hybrid funku a dobrého rapu. Svými cuty pomohl DJ Def’ a M-Easy, uslyšíme také basy Piotra Pacaka a Emili Jonesa z Vavamuffin. Vokálem přispěla Patrycja „Trish“ Kazadi, přičemž nezapomínejme ani na braterskou hostovačku Elda a Malolata a řady dalších.

Další zajímavá skutečnost se týká samplů. Vězte, že jich je na albumu pouze třináct sekund. Druhé album téhle kapely, které je okořeněno právě o živé instrumenty, dává spolu s G-funkovými beaty vzniknout více než zajímavé kompozici, jež spolu s texty přínáší jedinečnou porci obrazů světa 2cztery7. O desce se mluví jako o „Slunečném albu“, nepředstavujte si však Léto od Indyho s Wichem. Tahle deska vás strhne svou atmosférou, jíž dokreslují neokoukané a svým způsobem zvláštní texty.

Tohle není klasické polské CHWDPolicji, ani ódy na kobiety, ani stěžování si na poměry na scéně. Pokud je zde něco takového zakomponováno, je to vždy uděláno natolik grandiózně, že slovo klišé při poslechu alba vypustíte z hlavy. Tohle je přesně ta unikátní „zlatopaprskatá“ deska na slunečné letní večery pro každého fanouška polského rapu.

Doporučujeme.

Tracklist:

01. Intro
02. Spaleni innym słońcem
03. Kawaler do wziecia ft. Piotr Pacak
04. Zle nawyki
05. Owinalem sobie te gre..
06. Luz naturalny
07. Upewnij sie ft. Trish
08. Z dostawa do domu ft. Piotr Pacak & Trish
09. Kombinuje ft. Glosny
10. Jeden kielon ft. Sosh
11. Skit Glosny gra g-funk
12. Nie daj zrobic sie w chuj
13. Swietej Pamieci ft. Malolat
14. Powod do dumy ft. Pelson
15. Slow motion ft. Sosh
16. Nie traktuj mnie jak.. ft. Piotr Pacak & Flow + SKIT Stasiak freestyle
17. Na plecach
18. Spojrzcie na niego ft. Ciech, Eldo

Autor: Karola
Překlad a doplnění: Khomator

2cztery7 Myspace
247
247 – Nie daj zrobić sie w chuj

Tagy: 247, 2cztery7, Spaleni innym sloncem, Pjus, Stasiak, Ten typ Mes, Piotr Pacak

Rubrika: Tipy, 21. června 2008, KarolaKomentáře

08.24 - 21. června 2008

.  

Slyšel jsem jejich první, jsem zvědavý na toto.)


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama