METANCITY – nejen Hip hop

Graffiti stuff online na www.queens.cz

Piecebook: Blackbook jedné generace writerů

Do sekce Street Art a Graffiti internetového knihkupectví Kosmas.cz přibyla další jistě zajímavá publikace. Tentokrát se jedná o knihu s názvem Piecebook: The Secret Drawings of Graffiti Writers, která je k dispozici výhradně v angličtině, ale zde přece jen jde o něco trochu jiného než o doprovodný text.

Piecebook, to je blackbook jedné generace writerů. Kniha sama vzhledem připomíná autentické stránky náčrtníku. Najdete v ní stovky kreseb, z nichž většina nebyla nikdy předtím publikována. Široké spektrum technik reprezentují práce nejvýznamnějších autorů graffiti, jako jsou Zephyr, Dondi, Dace, CRASH, Lady Pink, T-Kid, CAP a Ghost.

Autoři, sami bývalí tvůrci graffiti (David Villorente, dvanáct let jeden z vydavatelů časopisu Source), nabízejí životopisy umělců a úvodní pojednání o tom, proč se piecebooky staly tak cenným historickým pramenem. Další informace naleznete na stránkách Kosmas.cz.

Piecebook na Kosmas.cz

Tento článek má jen a pouze dokumentární charakter. V žádném případě se nejedná o propagaci trestného činu. Neznáme a ani nijak nejsme spojeni s tvůrci graffiti. Redakce

Tagy: Piecebook: The Secret Drawings of Graffiti Writers, Crash, Lady Pink, Zephyer, Dondi, T-Kid, CAP, Source, David Vilorente

Rubrika: Graffiti, 18. června 2008, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama