METANCITY – nejen Hip hop

Opak jede retro Twist, Turista Vec s Pio Squad miluje Star Trek / Podívej se na klipy

Pokud jste si mysleli, že na česko-slovenském hiphopovém území už bylo vše možné vybudováno, dvojice slovenských rapperů vám prostřednictvím svých aktuálních videoklipů ukazuje, že s něčím novým, nebo minimálně „novým“ lze přijít za každé situace. Každý jinak, každý zcela netradičně. Ať už se jedná o první singl z připravovaného sóla Opaka z kapely AMO, které dostalo jméno Otvorenie, nebo o skladbu Vece z jeho druhého alba Funkčný veterán, v obou případech doporučuju zvýšenou pozornost.

Opak se vydal vstříc experimentům s minulostí. Jeho retro idea, ztvárněná s pomocí zpěvačky Sašy Okálové, která se naposledy objevila v souvislosti s Opakovou osobností na desce Family Biznis, se nazývá Twist, což už samo o sobě dává na srozuměnou, do kterého časového období minulého století je podoba videoklipu zasazena. Režie se ujal jeden z nejpovolanějších v zemi – Braňo Vincze a v klipu se účinkují miss Nikola Košová a herec Meegno, kteří si v případě zástupu obou vokálních protagonistů prohodili role. Video by mělo jít přehrát zde.

Naproti tomu veteránisko Vec se při Turistovi nechal inspirovat spíše časy budoucími, pokud tedy pomineme nepatrný fakt, že jak Hvězdné války, jejichž příběh se odehrával „kdysi dávno v jedné předaleké galaxii“, tak Star Trek už taky spíše patří i přes svůj žánr sci-fi do kategorie historické. Režii si vzal na starost neméně zručný Vladimír Okánik, jemuž vypomohla trojice Pavel Nedvěd, Matěj Kardelis a Knotner, přičemž o produkci se postaral David Jahn. Vec oblékl neoprén-uniformu, zavolal Pio, respektive šejka Filipa a kovboje Martina, no a ti všichni dokupy udělali jeden z nejlepších, pokud ne nejlepší videoklip, který se kdy zrodil na česko-slovenské scéně. Přesvědčit se o tom můžete na této adrese.

Na závěr otázka do diskuse. Který klip vás víc zaujal a proč?

Opak feat. Saša Okálová – Twist
Vec feat. Pio Squad – Turista Video

Tagy: Opak, Saša Okálová, Twist, Braňo Vincze, Pio Squad, Vec, Turista, Vladimír Okánik

Rubrika: Tipy, 17. června 2008, RavenakKomentáře

15.56 - 17. června 2008

:D  

Opak mi nějak nechce najet…VEC a PIO na cestách …no měl jsem záchvat:D Hodně orig. video


16.26 - 17. června 2008

taktéž mi Opak nejde…  

Ale Vec a Pio mě pobavili velmi, určitě jeden z nejprdelnějších a nejveselejších klipů CZ scény to je určitě (Vecko jako by Spokovi z oka vypadnul) Pio má na klipy čuch – jejich klip na pecku Chvátám je taky výborný. Co se týče vizuální stránky mám osobní žebříček takový: 3.místo – jednozáběrový hodně rozsekaný klip Rok PSH od Penerů. 2.místo – o toto se dělí dva animáky, jeden 3DMaxovský od SuperCrooo – SuperSonic.Druhý loutkový od Dj Sida – Strange desire. No a 1.místo – ne zrovna HipHopový kousek od NašíWěci – Virtual Soul, animovaný retro trip Davida Možného. No jo vizuálně hodně daleko od drsných hochů ve vypůjčených autech s vypůjčenýma kočkama :)


13.14 - 18. června 2008

 

zvláštní, taky mi to nejede, až se to objeví někde jinde, uploadnu to

vec super


18.47 - 18. června 2008

 

taky mi to nejde – ale sakra fix – ten Vec, co to proboha je?????? Si dělá prdel ne? Proč udělal ten kretén nejlepší klip, který mi už dva dny hraje v hlavě?:))) Tohle je absolutní masakr, nejlepší scéna je Efkův začátek a Martinova pasáž s pytlem bankovek a zmalovaným trashem v pozadí, no kura a jak vykoukne Džejár, tak to běž:D)) No je to hell! Tesim se s cim prijdou PIO ze svého luxus alba


23.08 - 19. června 2008

je to  

supraniqwy


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama