METANCITY – nejen Hip hop

Silesia Graffiti Jam se povedl, koncerty domácích kapel jakbysmet / Report

Dne 6. června byl jasný plán, Ostrava, klub Marley a barvy do baťůžku. Na venkovním prostranství klubu se konal graff jam na sololitové desky, který pořádal a sponzoroval Saton Shop. Kolem 16.00 hodin se začali scházet jak writers, tak přísedící a přičumující. Sololitové desky různých velikostí si rozdělila necelá patnáctka writerů a jam mohl začít…

Do poslechu hrál DJ Necro a později také „dyg on“ DJ Myghesz. Dancehallové riddimy střídaly rapové hymny a vzduchem se linul oblak aerosolu. Pohodu nemohl zkazit ani jemný deštík, který se nakonec rychle přehnal a nepřekazil započaté práce. Kolem osmi již byly všechna díla dodělána, některé zdárně, některé o něco méně – viva la Bomber a jeho těšínský super mega rap MC piece, kultovní záležitost. :)

S dotykem prvních paprsků tmy (To je ale blbost, co?) se partyja přestěhovala do klubu, kde se začlo kalit a očekávat program. Bohumínský patriot Kos se brzy ujal majku a oznámil meny na dnešní večer. První koncert si střihli BaWímSe Team, kteří se od minula rozhodně posunuli, avšak některé jejich výroky a tužící výzvy byli i na mě moc. :) Take it easy, boys. Slušně zadiktoval malý Střap na freestajlu a nasolil i Džonass z Havířova, který si s klukama zarepíčkařoval. Tento večer měl být také ve znamení premiéry klipu Hostů odjinud. Klip se promítal, bohužel mu chyběl zvuk, lépe řečeno byl tak nevyvážený a tak potichu, že jsme se mohli kochat pouze vizuálně. Nutno podotknout, že klip ze zlínské kuchyně je skvostný! Dobrá práce hošas!

Já osobně jsem se nejvíce těšil na kluky z kapely SI Crew neboli Seriál Info. Na cestě je jejich deska a tohle měl být první koncert po půlroční nahrávačně-tvůrčí pauze. Kluci zadiktovali jak hovado a myslím si, že jejich koncert předčil očekvání většiny klubu. I když ten zvuk v Marleji bude na ženské pohlaví až do skonání světa, kluci se ujali své práce s patřičným nasazením a zápalem. Nové tracky fungujou skvěle zejména úvodní cirkus. Radost poslouchat, těším se na desku! Pokračovalo se v klasickém doplňování tekutin a cestě domů, takže koncert V.L.N.A. od Hostů odjinud jsem neviděl. Přišel jsem také o pupek G-Moneyho, který se ujal striptýzu za gramcema. Každopádně vydařená akce, s pohodovým jamíkem a výborným koncertem SI Crew. (Věřím, že Hosté odjinud nasolili taky, viděl jsem je totiž před pár měsíci a na pódiu to Kosovi jde výtečně.

Pokud byste chtěli sololity vidět, případně si některé z děl zakoupit, můžete tak učinit v Bohumíně v galerii Maryčka na náměstí T.G.M. A to do konce června. Nějaké fotky z akce od Arthefa naleznete na tomto odkazu.

Tagy: Hosté odjinud, Graffiti jako umění, Marley, Saton, grafffiti jam, Safari, SI, Seriál Info, BaWímSe Team, KOS, DJ Česki

Rubrika: Reporty a fotky, 13. června 2008, KhomathorKomentáře

17.26 - 13. června 2008

 

jo, Hosté odjinud taky dali dobrý svižný koncert, i když docela krátký. Zvuk byl na pi*u (Khomtore, vyjadřuj se přesně! :)), ale i přesto se na to dalo koukat…


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama