METANCITY – nejen Hip hop

Stevie Wonder přijíždí konečně zpět do Evropy, nejblíže to máme do Mnichova

Kdybych měl sestavit svůj line up snů, jméno Stevie Wonder by jednoznačně padlo mezi prvními, která by mi přišla na mysl. Mistr Wonder, o kterém se v poslední době mluvilo především v souvislosti s novou lékařskou technikou, jež by tomuto od narození nevidomému zázraku umožnila poprvé v osma padesáti letech jeho života vidět, patří bezpochyby k jedněm z největších žijících muzikantů. Jeho koncerty jsou zvláště pověstné, ovšem k velké škodě evropských fanoušků jich na starém kontinentě moc neodehrál. Tato neblahá situace se však v září tohoto roku hodlá konečně změnit.

Stevie Wonder, jenž se proslavil v útlém věku díky své úžasné vokální prezentaci a hře na foukací harmoniku, kterou vytřel zrak představitelům společnosti Motown, u níž pak také vydal své největší hity jako Fingertips pt. 2, For Once in My Life, Superstition anebo I Just Called To Say I Love You, se po deseti letech odhodlal vyrazit na evropské turné, v jehož rámci vystoupí v řadě západních měst, Londýnem a Rotterdamem počínaje, Milánem a Paříží konče.

Pan Wonder do Česka bohužel zřejmě nedorazí, ale pro všechny zájemce se nabízí jako nejvhodnější zájezd směr Mnichov, kde vystoupí ve čtvrtek 25. září v tamní Olympiahalle. Turné pořádá agentura Livenation, na jejichž stránkách lze rovněž zakoupit lístky cenově se pohybující v rozmezí od osmdesáti do sto padesáti euro.

Vidět Stevieho charakteristické pohyby hlavou a rozjářený úsměv, nemluvě o perfektním hudebním podání, se prostě rovná naprosto jedinečnému zázračnému uměleckému zážitku. Kdo slyšel aktuální Wonderovu tvorbu, mi pak dá jistě za pravdu, že ani ve svém pokročilejším věku rozhodně nic neztrácí ze svého nasazení a nadšení. Skladby jako So What the Fuss jsou toho důkazem.

Podrobnější informace o životě Stevie Wondera přineseme v nejbližších dnech.

Stevie Wonder European Tour 2008

Mon 8 Sept / UK Birmingham, NIA
Tue 9 Sept / UK Manchester, MEN Arena
Thu 11 Sept / UK London, O2 Arena
Sun 14 Sept / NL Rotterdam, Ahoy Stadium
Wed 17 Sept / DK Aalborg Gigantium
Fri 19 Sept / SE Stockholm, Globe
Sat 20 Sept / NO Hamar, Vikingskipet
Mon 22 Sept / DE Koln, Lanxess Arena
Tue 23 Sept / DE Mannheim, SAP Arena
Thu 25 Sept / DE Munich, Olympiahalle
Fri 26 Sept / IT Milan, Datchforum
Sun 28 Sept / FR Paris, Bercy Stadium

http://www.steviewonder.net/

Tagy: Stevie Wonder, Stevie Wonder European Tour 2008, I Just Called To Say I Love You, So What the Fuss, Munich, Live Nation

Rubrika: Články, 7. června 2008, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama