METANCITY – nejen Hip hop

BPM poprvé na severní Moravě, jejich koncert v Opavě doprovodí Ryes a Hoz

Nejznámější opavský klub Mrkev, který už pamatuje nejednu povedenou akci, si na datum 14. června připravil skutečně výborný program. V rámci Meteble Hip-Hopu zde vystoupí dvojice básníků za mikrofonem, tedy Lipo a Paulie Garand, kteří dohromady tvoří kapelu známou jako BPM, které doprovodí slezský talent Ryes, jehož přednesu může konkurovat jen málokterý rapper na česko-slovenské scéně.

Liberečtí BPM mají na kontě debutové album Slova, která sklidila řadu pozitivní ohlasů nejen z české hiphopové scény, ale i z té mimohiphopové, což se u nás nestává příliš často. BPM se představili se zcela nevídanými tématy a jejich projev nabádá k hledání podstaty rapu, zatímco se straní dnešních malicherných a směšných póz. Během jejich opavského vystoupení ovšem mohou počítat i s neméně nadaným Kenny Roughem, který jako mladá producentská krev nešetří síly a vedle remixu třetího klipu David od BPM si vzal na paškál celý počin Slova, kterému opatří zcela nový instrumentální háv.

Opavský Ryes se vytáhl na kompilaci Silezja unja a v současnosti také chystá počin, který zřejmě změní historii (nejen) regionálního hip-hopu. Ryes na svůj věk disponuje perfektní hlasovým projevem, bezchybným rapem a něco mi říká, že ani s texty to nebude špatné. Talent rozhodně má. Ryesův koncert doplní jeho parťák Hoz, který rovněž pochází z domácího prostředí. Dále zahraje Ken Beaus, který se má postarat o hudbu i o zábavu.

Vstupné na celý večer činí symbolických 50 Kč v předprodeji, který s můžete obstarat v Smashshopu na Dolním náměstí v Opavě. Namístě pak za dva skvělé koncery dáte o dvacet korun českých víc.

Více info hledejte na Metble.

Metble
BPM
Ryes

Tagy: Metble, Mrkev, BPM, Lipo Paulie, Kenny Rough, Ryes, Hoz, Ken Beaus

Rubrika: Tipy, 5. června 2008, RavenakKomentáře

18.49 - 5. června 2008

flyer  

ten flyer je nejaka forma recese?


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama