METANCITY – nejen Hip hop

Connection, vycházející hvězda českého groove, pokřtí svůj debut 1st Time v Lucerně!

Českou hudební scénu obohatil další zajímavý počin s nálepkou groove. Devítičlenná kapela Connection, která byla založena v listopadu roku 2005 v Praze jejím dosavadním leaderem Josefem Fečem, předním českým basistou, právě vydala své debutové album nazvané 1st Time a rozhodla se jej pokřtít v úterý 17. června v pražském Lucerna Music Baru.

Connection ve své tvorbě kombinují směs nejrůznějších žánrů jako jazz, soul, R&B a funk, nicméně – jak její členové sami dodávají – vzniklý amalgám je plně utentický. Během své nepříliš dlouhé existence skupina, v jejíž sestavě se vyskytují zpěvačka Erika Fečová (Navigators), saxofonista Rostislav Fraš, trumpetista Miroslav Hloucal, bubeník Josef Bagár a další, stihla vystoupit na několika prestižních místech, jazzovými a romskými festivaly počínaje, pražskými kluby jako Lucerna Music Bar, Roxy, Reduta či Agharta konče.

Fečo se na oficiálních stránkách Connection nechal nepřímo slyšet, že návštěvníci Lucerna Music Baru se mohou těšit na výbornou muziku na absolutně profesionální úrovni, kdy největší důraz bude kladen právě na osobitý projev a vlastní tvář kapely.

„Náš repertoár se skládá de facto jen z vlastní tvorby, což si myslím, že je v dnešní době nejdůležitější. Každý band by měl mít svou tvář a být co nejsnadněji identifikovatelný. Líbí se nám, když si pustíme nějakou super desku a po čtyřech taktech řekneme: Bomba, to je George Duke! Myslím si, že vlastní zvuk by měl být prioritou každého ansáblu. Těšíme se, až i nás posluchači poznají po pár vteřinách,“ řekl Fečo a mně nezbývá než dodat, že ten, kdo do Lucerna Music Baru v úterý 17. června zavítá, rozhodně neodejde zklamán. Dal bych za to ruku do ohně.

Connection
Connection Myspace

Tagy: Connection, 1st Time, Lucerna Music Bar, Josef Fečo, Erika Fečová, Miroslav Hloucal, Josef Bagár, Rostislav Fraš

Rubrika: Tipy, 1. června 2008, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama