METANCITY – nejen Hip hop

Hip Hop Kemp se rozrostl o další velká jména: Rafik, Guilty Simpson, Kano a další!

Už dlouho se nikdo neozýval, nová jména nepřibývala, na diskuzích se začalo panikařit, zda je prozatímní line-up (The Roots, Atmosphere, Pharoahe Monch…) všechno. Uvědomil jsem si, že lidé podceňují… teď můžu s jistotou oznámit: Kemp má další trumfy.

Nejde o ledajaké umělce; někteří v čechách nebyli nikdy, na jiné zůstaly živé vzpomínky. Máme tu i takové, jenž měli přijet, ale nedorazili. Předem vás upozorňuji, že tohle není poslední várka, a že českého a slovenského rapu se ještě dočkáte!

Jako první ční na seznamu větší počet jmen: Turntable Jazz Live – čekejte mastný DJing od nejpovolanějších – Němce Rafika, který za svůj krátký život dokázal všelicos: doma má kolem dvou desítek růných DJských ocenění a dnes jezdí po Evropě s nejlepšími rappery, kterým kryje záda. Na Kempu ho doprovodí DJ Adlib a Frank Nitty, polovina F’N’D, která nedávno nemohla dorazit do Lucerny, nicméně alespoň z půlky vám to Frank vynahradí na festivalu.

Guilty Simpson, záležitost pro všechny true fans, další příspěvek do festivalového seznamu kvalitních umělců. Kolem jeho nedávno vydaného albua „Ode To The Ghetto“ nesmíte projít kolem (určitě sežeňte). Guilty je Dillův parťák, kamarád, žák – můžete se tedy spolehnout, že na festivalu zazní i tracky s Dillovým rukopisem.

Kano se decentně provařil už před zveřejněním, nicméně teď ho můžeme slavnostně potvrdit. Jo, přijede Kano a buďte si jisti, že si s sebou vezme celý „London Town“. Zazní ponurejší pecky z prvního alba, i komerčnější fláky jako „This Is The Girl“. Koukněte na živáče, protože to Kano zabíjí!

Looptroop Rockers mám asi největší radost. To, co předvedli na své poslední desce je nepopsatelné slovy. Je fakt, že začali dělat líbivější a víc přizpůsobivou muziku, nicméně to nemění nic na faktu, že Promoe je stále sociálně naléhavý typ a že Supreme má furt kupu argumentů. Četl jsem, že jsou Looptroop Rockers již za zenitem, že je to hudba devadesátek, nebo podobné blbosti. Je jasné, že je oni „kritici“ neslyšeli, a pokud ano, tak nerozuměli ani kusu z toho, co se snaží Looptroop na své desce fanouškům zprostředkovat.

Ex-člen Saian Supa Crew Leeroy Kesiah je snad dostatečnou náplastí pro všechny fans francouzského rapu. Z nebe budou padat žáby, až se Leeroy prožene celým svým discem, i společnými skladbami se Saian Supa Crew.

Přijedou i další sousedi z „Němec“. Olli Banjo, který vydává od roku 2001 a je dost profláklej. Aktuální je dnes v Německu jeho třetí pokračování „sparingu“ s názvem „Sparring 3“, kde se objevuje i Kool Savas nebo Huss & Hodn, kteří na festivalu také vystoupí a předvedou pecky z jejich nového alba “Jetzt schämst Du dich!”.

Duo Pete Philly (rap) & Perqusite (všechno ostatní) je posledním tahákem druhé várky silných jmen festivalu Hip Hop Kemp 2008. Frajeři jsou z Holandska (ale rapují anglicky). Debut „Mindstate“ jim zařídil nemalou pozornost a dnes, s mottem „born for two things: seeing and MCing“, vyráží zničit Hradec Králové. Jejich hudba není založena na chytlavosti prvního poslechu, z jejich muziky posluchač ujídá postupně.

Možná jste nenašli svého umělce, prozatím! Line-up se stále rozrůstá, pořád se bookují nová jména, proto ještě není čas panikařit. Na Ameriku a Česko-Slovensko ještě určitě dojde.

Důležité jsou také informace o vstupenkách. Pokud vás prozatimní line-up chytl, utíkejte koupit nejlevnější lístky za 750,– Kč, jejichž cena potrvá do konce května. V červnu budou lupeny stát 850,– Kč, v červenci 950. Od prvního do dvacátého srpna (včetně) za lístek zaplatíte 1100,– Kč a na místě vás celá zábava vyjde na 1200,–Kč. Lístky pořídíte v distribuční síti Ticketpro, v e-shopu Skateshop.cz nebo v kamenných obchodech Bbarak, Queens a Rapublic.

Hip Hop Kemp

Tagy: Hip Hop Kemp 2008, Hradec Králové, Kano, Rafik, Guilty Simpson, Pete Philly,

Rubrika: Články, 26. května 2008, BbarákKomentáře

10.57 - 27. května 2008

oh  

četl jsem jenom nadpis, ale…guilty…konečně! tohle je tak ultimátní line-up, že už teď mě štve, že ani zdaleka určitě neuvidím všechno, co bych rád (nebo, že zase nepoletí letadla, borci zapomenou na pasy, to při nejlepším :-) )

zpět k práci :-)


14.29 - 27. května 2008

 

JJJóóóóóóóóóóóóóó pytle plný hulení a bágly plný kenůůů bycha vole už se nakemp ženu…


16.04 - 27. května 2008

Hmmm…  

Furt hledám nějaký headbanger, co by mě přesvědčil, že tam prostě musím a furt nic, loni MOP, Dilated a Redman jednoznačná volba, letos umečený promou je spíš mínus, možná tak pharoahe… furt prostě čekám, že se vytasí něco, z čeho si na prdel sednu, takoví beastie boys, nebo Cypress Hill, prostě nějaký olskool


Ema Ikona k nicku: Ema
20.22 - 27. května 2008

Kadle zustan doma…  

a udelej si tam festak na ktery prijeodu lidi jen kvuli jedne kapely:)


22.04 - 27. května 2008

 

Karle Karle:)) – Roots ti je málo hedbenk?)) Noví Looptroop jsou kultovní, Akrobatik – Absolut Value – nejvííííc album, Guilty mňáááu… Uvidíme co dál, každopádně už teĎ je lajnap silný.


10.30 - 28. května 2008

tak  

kano me tesi nejvic a jsem hodne zvedavy na ohlas publika na tohodle borce .. zacina se to zas formovat v nehoraznost . stihat to vsechno na tech stagich bude zas litacka jak svin


12.38 - 28. května 2008

Karel+Khomator  

Jj,souhlas s Karlem.Old school už se nenosí.Např.Kurtis a Bug Starski,kteří nemají problém spolu udělat koncert,by určitě bylo skvělé vidět.Myslím,že i takový Black Thought,by se rád podíval jak to dělají „staří dědci“.Druhá věc:nejvíce se směju lidem,kteří nevytáhnou paty z domu celý rok a potom jedou na kemp a machrujou co neviděli.Zdá se mi to ubohé.The Roots jsi přeji vidět už pěkně dlouho,ale že je uvidím zrovna na pitomém kempu,toho jsem se obával dost.Obava je naplněna.


12.40 - 28. května 2008

 

EMA : tvou hlášku nechápu…osobně jsem udělal pár akcí, kde byla jen jedna kapela, fest to sice nebyl, ale i tak lidi přijeli… A samozřejmě že to nebyli amerikánci :-D Looptroop…nevím, nesnáším promoa, říkejte si co chcete, ale jeho hlas je skoro stejně odpuzující, jako jeho zjev. Samozřejmě že Embee je king a tellings from solitaria mám originál. Tak samozřejmě na rooots bych málem zapomněl, live bany jsou podle mě nejvíc, ať už hocus pocus, nebo třeba i takový cherry hill mě rozjebali fest, energie jak má být. Akrobatik… z toho na zadek fakt nesednu. prostě si ještě počkám :-)


15.00 - 28. května 2008

Khomatore  

doufám že ti zase vyhradí ňákou chvilku pro tebe, a doufám že letos víc než 30 min. ať tě můžeme zase jít podpořit… :-)


20.21 - 28. května 2008

Krupik  

psst…Krupik ma oko vzdy otevrene…


07.09 - 29. května 2008

Gdosi z Ovy  

A pěsti furt sevřené.Čekají jenom na osobní setkání s tebou.


07.26 - 29. května 2008

Dámy a Pánové  

Co se týče LoopTroop můžu říct ( KARLE ),že jsem byl na dvou koncertech a to už je nějaký ten pátek zpátky, ale každopádně na ně vzpomínám dodnes a můžu říct, že málo kdo umí rozjet takové peklo jak oni.
A pak je tady jedno jméno které mluví samo za sebe Leeroy Kesiah!!!Protože jestli, byl někdo z vás někdy na saiansupa tak vám garantuju že lidi jako je on vás naučí během 20 minut zpívat a přitom dělat i kliky!!....­.umělec s velkým U…nevím kde byste chtěli hledat silnější hudební zážitky!


08.23 - 29. května 2008

Neas  

Neboj, silnější zážitky rozhodně existují;-) Ale tato diskuse je spíše střetem osobních názorů, na co jeden se uvaří, na tom druhý usne… To se máme, že máme demokracii a každý může říct svůj názor:-) Respekt


09.47 - 29. května 2008

karlos  

26. dáme panáka!!:OD


10.34 - 29. května 2008

Neas  

A ne jen jednoho :-D


Ema Ikona k nicku: Ema
12.50 - 29. května 2008

a jaa..  

byla na Looptroopech ve Vidni a klidne na ne pojedu i do Svedska, protoze ten koncert za to stoji…Premek ma normalni hlas a mozek, Kadliku…:)


15.43 - 29. května 2008

EMO  

Tvůj názor Ti nikdo nebere, ale narážky si nech, někdo by si to mohl třeba blbě vysvětlit :-P


20.08 - 29. května 2008

 

Promoe ma sexy mozek…


23.15 - 29. května 2008

Krupik  

jasneee…


Ema Ikona k nicku: Ema
17.42 - 30. května 2008

ale Kadliku:))  

tohle se neda spatne vysvetlit..:D


17.23 - 1. června 2008

 

hm, tak Mr. Lif zase zpátky, tak tam musím být :) to jsem ani necekala, wow:)


shb
21.29 - 6. července 2008

prodam lupen na hip hop kemp 2008 za 800 kc  

zdravim, prodam lupen na hip hop kemp 2008 za 800 kc!!! kdo ma zajem, tak mail: shortyboy@seznam.cz nebo mobil: 739305725. pre­feruju osobni predani, nejlepe okres prerov…


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama