METANCITY – nejen Hip hop

MadFinger mají desku přichystanou na červen, hostuje i Nironic

Kapela MadFinger má na svém kontě kromě vítězství na festivalu mladých jazzových skupin Philips Jazz 2006 a předskakování Monkey Business i společné turné s hvězdou světové popmusic Fernando Saundersem, dvorním baskytaristou Lou Reeda.

První část své tvorby, ve které citlivým způsobem přecházejí mezi jazzem, funky a dalšími hudebními styly zachytili MadFinger na svém prvním albu Easy, které vyšlo před třemi lety. Na druhé „LP“ se s napětím čekalo.

„Je to skvělé! Splnili jsme si sen natočit desku tak, aby zněla, jak si skutečně představujeme,“ říká zpěvačka a autorka většiny textů Markéta Foukalová, jejíhož talentu využívají ke spolupráci například Michal Pavlíček či Kamil Střihavka. Nové album Secret Message vychází u vydavatelství ARTA Records, které se zabývá především klasickou a jazzovou hudbou. Přesah do oblasti popmusic je zde však zřejmý a instrumentálně i aranžérsky náročné skladby tak zpřístupňuje širšímu publiku.

Producent alba a baskytarista MadFinger Radim Genčev k tomu dodává: „Měli jsme šťastnou ruku při výběru hostů (Vojta Dyk, Miroslav Hloucal, Leona Prokopcová, Tomáš Brožek, Nironic, Radim Vychopeň). Vsadili jsme na absolutní muzikantskou svobodu a celkově to vyšlo báječně.“ Deska vznikala šest měsíců ve studiích Svárov, Dema s.r.o. a Homestudio RG za pomoci zvukových mistrů Lukáše Martínka a Tomáše Kozelky. Autorsky se na ní podílejí všichni členové skupiny, co se hudby týče. Texty kromě *Markéty Foukalové** přispěli Ted Whang a Jitka Srbová. Obal je z grafické dílny Davida Edera.

Ačkoliv nové album Secret Message pokřtí skupina oficiálně až v září 2008, bude fanouškům k dispozici již nyní, a to výhradně na objednávku přes internetové stránky skupiny www.madfinger.cz. Skladby z nového alba si mohou posluchači příjít poslechnout již 4. června do pražského Retro Music Hall.

MadFinger
MadFinger Myspace

Tagy: MadFinger, Secret Message, Cojta Dyk, Nironic, Radim Vychopeň, Markéta Foukalová, ARTA Records

Rubrika: Články, 22. května 2008, TZKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama