METANCITY – nejen Hip hop

Cold-Boy-Klan kombinují country s hip-hopem a elektronikou, stáhni si jejich debut Stupid White Man

Country rap sice není žádnou novinkou ve velkém světě, ale aby někdo v Česku přišel s počinem, který by čerpal výhradně z těchto dvou hudebních stylů, samploval kytaru a vokál Johnnyho Cashe a k tomu přidával vlastní hlas, přičemž celé by to bylo zaobaleno do mysteriózního hávu s jasným vlivem elektroniky, to se opravdu nestává každým dnem. Tedy hlavně z toho důvodu bych vám dnes reprodukoval zprávu, jež mi došla z internetového vydavatelství Muteme a jež pojednává o právě jednom takovém hudebním kousku, který rozhodně, pokud jde o originalitu, netrpí nouzí.

Muteme možná budete znát díky deskám, které tam již dříve vydali Karaoke Tundra nebo Peťo Tázok, a tak vás tedy nepřekvapí, že Cold-Boy-Klan vycházejí právě zde. CBK sestávají ze tří členů – producenta Petra Mareše (aka prof.neutrino), textaře Jaroslava Schejbala (aka K1) a hráče na bicí nástroje Jana Karla (aka Carlose) -, přičemž v rámci jejich debutu Stupid White Man spojili síly s baskytaristou Ondřejem Mrázem a Katsa.theo, elektronickým supportem.

Ještě dříve, než se pustíte do zajímavého čtení, které vám poskytne přiložená tisková zpráva, bych doplnil, že Stupid White Man si můžete stáhnout na stránkách vydavatelství, a to přímo zde, nebo zavítat pro další informace na jejich myspace a samozřejmě si tam něco poslechnout. Bavte se a vaše dojmy zanechte prosím v diskusi. Opravdu jsem zvědav, koho to osloví.

Tisková zpráva:

Z neznáma českého hudebního podsvětí, vynořivší se uskupení Cold-Boy-Klan, koncepčně vychází z odkazů alternativní elektroniky a indie hip-hopu, které stmeluje na platformě odkazů, dnes už značně vyčpělé country music, se záměrem tuto platformu dekonstruovat, přetavit a obrodit do sofistikovanější či futurističtější formy hudebního sdělení. Je to však i výzva pohrát si s staro-novým hudebním vzorcem a vypořádat se s podvědomou minulostí, před kterou bychom raději prchli, přestože je pro vývoj hudby naprosto nepostradatelná.

Country, stejně tak folk či blues jako historicky prověřené, ale i lety zprofanované fundamenty vzniklé kdysi za Velkou Louží, co by jednoduché sdělné songy, s romantickým nánosem (leckdy i patosem) se zde střetávajíí s abstraktně hip-hopovým backgroundem a obrazně laděnými texty, které však nepostrádají svou břitkost, i když jsou mnohdy vícevýznamové či přinejmnším nejednoznačné. Johnny Cash, Tom Waits nebo Cpt. Beefheart jsou duchovními otci tohoto projektu, stejně tak jako jsou jejich pokrevními bratry Mike Patton, Buck 65, Michael Gira nebo Tricky Kid. Country hip-hop, folktronika, electro-blues nebo zcela něco jiného? V kokpitu oltáře comixu na hranici ghetta zrodivší se z prachu hvězd dlí tři anti-hrdinové, jimž není svaté téměř nic, a tak berou zákon do svých rukou…

Tento projekt pilotují: producent Petr Mareš, známý v experimentální elektronice jako prof.neutrino, vizuální artista a autor textů Jaroslav Schejbal aka K1 a Jan Karel aka Carlos, hráč na bicí nástroje a zvukově-technický supervizor celého projektu. Dále se na výsledné podobě podílejí externí síly jako baskytarista Ondřej Mráz či elektronický support Katsa.theo

Cold-Boy-Klan
Cold-Boy-Klan Myspace

Tagy: Cold Boy Klan, Cold-Boy-Klan, Stupid White man, Muteme

Rubrika: Tipy, 12. května 2008, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama