METANCITY – nejen Hip hop

Strange Fruit Project zahrají za pár dní v Praze, budou předskakovat Busta Rhymesovi!

Momentální situace ukazuje, že pořadatelé hipopových koncertů budou muset o pozvaných osobnostech podstatně více přemýšlet a svá rozhodnutí podrobit zcela jiné strategii. Před několika dny byl údajně z nedostatku zájmu zrušen pražský koncert Akila the MC, někdejšího člena výborné formace Jurassic 5, a stejný osud by pravděpodobně postihl i Strange Fruit Project, kdyby se jim vyhradilo samostatné vystoupení. Ač je to sebesmutnější, hádám, že o této skvělé texaské kapele, které je ale bližší zvuk Little Brothera než kteréhokoli jižanského pošuka s vadou řeči, se toho obecně moc neví a že by o jejich show byl ještě menší zájem než u výše uvedeného příkladu.

Pro všechny příznivce nejen SFP, ale i – jak se říká – real hip-hopu zde však existuje eventualita s názvem Busta Rhymes. V rámci jeho koncertu konaného 7. května v pražském Edenu totiž SFC vystoupí spolu s dalšími jako předskokani. Podle toho, co jsem viděl na Youtube, možná překonají i samotnou hvězdu večera. O důvod víc proč přijít. Nic proti Bustovi. Ten chystá v současnosti svou další desku, z níž několik prvních skladeb jste už mohli vidět díky prací některého z jiných internetových mé­dií.

Já bych ovšem tento článek chtěl věnovat SFC, a tak vás připravit na to, co můžete od jejich koncertu čekat. Že je to rozhodně kapela hodná sledování říká sám bubeník a tvář na fotku ?uestloveThe Roots, který řekl, že v jeho IPodu jsou nejposlouchanější právě alba této mladé skupiny From Divine a Soul Travelin'. V českých podmínkách patří SFC mezi oblíbence rappera OneTwoNavigators. Zda se jméno jejich debutu nechalo inspirovat právě tvorbou SFC, to už nechám na vás.

SFC vznikli před pěti lety v texaském Waco jako tříčlenný projekt, jenž tvořil vedle producenta a rappera Symbolic One, nebo také S1, dva MC's Myth a Myone. Svůj název si přitom vypůjčili z písně Strange Fruit od Billie Holiday, jež tak zhudebnila text Abela Meeropola, učitele, zděšeného z rasistického lynčování dvou Afroameričanů, které běsníci dav pověsil na jistém stromě. Proto to ovoce.

Jak je vidět, SFC patří mezi ty přemýšlivější a v tom duchu se nese i jejich tvorba. Ke dvěma zmíněným deskám přibyl po úspěchu singlu Milk 'EmGhostface Killahem jejich definitivně zlomový počin The Healing s datem vydáním 2006. S hosty na mikrofonu jako Erykah Badu, Littel Brother, Kay, K-Otix nebo D-Brock a producenty jako Illmind, 9th Wonder, Vitamin D nebo i Jake One dali dohromady vynikající dílo, jež kladně hodnotí jak kritika, tak posluchači.

Pokud jste se ještě k poslechu muziky s nálepkou SFC nedostali, dovolil bych si uvést pár odkazů na vybrané, na Youtube dostupné, kousky z jejich stáje, a dále vás odkázat na jejich Myspace, kde si rovně můžete poslechnout jejich věci. Bavte se a užívejte… a třeba zvažte účast na Bustově koncertu, tak jako to teď dělám právě já.

Odkazy:

Strange Fruit Project Myspace
Strange Fruit Project feat. Erykah Badu – Get Live
Strange Fruit Project – Pinball
Strange Fruit Project – Special
Strange Fruit Project – Hypnotix
Strange Fruit Project – Speed Bump

Tagy: Strange Fruit Project, S1 Symbolic One, Myone, Myth, The Healing, Busta Rhymes, Eden, Get Live, Soul Travelin'

Rubrika: Tipy, 3. května 2008, RavenakKomentáře

08.24 - 3. května 2008

:((((  

Hm,dlouho jsem tu nic nenapsal,ale todle je zase jednou podpásovka.SFP nebochybně strčí Bustu do kapsy.Mělo by to být naopak.SFP jako hlavní hvězda.


08.26 - 3. května 2008

Prijemne prekvapeni  

znam je uz chvili a i kdyz delaji premyslivou hudbu, na zivo umi dobrou show ( i co jsem tady na youtube viděl ) . určitě milionkrát lepší, než vidět po milionté šulina lafora . akorat se dost bojiim o ten energeticky predel mezi nimi a bustou . to je totiz jeste trochu jiny level a tesim se hrozne ! konecne pravy New York Shit !!


09.50 - 3. května 2008

 

abych pravdu řek tak se na SFP těšim víc jak na toho vykoksovanýho komerčáka, kterej má ale fakt hodně přísný a energický živáče. btw: chci SFP v Lucerně!!!!


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama