METANCITY – nejen Hip hop

United Flavour a Tina: dvě a půl hodiny neměřitelně pozitivní energie / Reportáž z neočekávaného koncertu roku

Týden před vídeňským finále International Live Award, přesně 24. dubna, si United Flavour střihli zkoušku v pražském Lucerna Music Baru, a přestože k nám letos zavítají takové hvězdy, jako jsou Lenny Kravitz, Busta Rhymes, Suzanne Vega, Seal, Kylie Minogue, R.E.M. atd., mohu si celkem s přehledem dovolit prohlásit, že nejlepší koncertní zážitek tohoto roku mám už za sebou.

Do vyprodané Lucerny jsem schválně přišel dost pozdě, čehož jsem později zalitoval, protože mi tak unikla část vystoupení úchvatné, zabavné a vystylizované předkapely, jejíž jméno se mi dodnes nepodařilo zjistit, ale která hrála reggae šmrncnuté jinými styly. Po této kapele chci, aby mi hrála na narozeninovém večírku. (Kluci, ozvěte se!)

V deset začalo samotné vystoupení United Flavour se slovenskou princeznou Tinou, která byla rovnocenným hostem po celý večer. Ze začátku mi sice připadala malinko nejistá, ale brzy to z ní spadlo a začala vedle Carmen působit velice přirozeně. Každá úplně jiná, skvěle se doplňovaly. Carmen odzbrojuje publikum španělským temperamentem, Tina erotickými tanečky, ale obě hlavně svým zpěvem. Tina nebyla jediným, kdo kapele vypomohl. Velice přijemné bylo, když se na pódiu objevilo smyčcové kvarteto a zjemnilo divoký happening v Tinině Soon It Is Over a If U Don’t Change od UF.

Velkou roli na výjimečnosti koncertu sehrálo časté střídání vokalistů. Neuvěřitelně sexy zpívajícímu duu Carmen a Tina se přídávali basista z Pobřeží Slonoviny Djei, zpěvák a rapper King Kalabash a nakonec se objevil i rapper Henry D.

Uznání si zaslouží také a především publikum, které bylo z větší části účastno spíše kvůli United Flavour, přesto Tinu na jejím teprve druhém představení se českému publiku přijalo velmi vřele. Pozitivně bylo přijato, i když se Tina pustila do hip-hopu a odrapovala Čistichovy pasáže v tracku Naša.

Koncert skončil až po dvou a půl hodinách, a i když fanoušci si vyžadovali stále další a další přídavky, já si přál jediné – konec. United Flavour mě totálně pozitivně zničili. Energii nabytou na koncertě čerpám ještě dnes. Je dobré vědět, že i v České republice máme takové kapely, které to dokážou takhle rozjet, a to zatím mají za sebou jedinou desku (Unity). Na závěr mě napadá jediné: Monkey Business, snažte se víc, tahle konkurence má potenciál vás převálcovat.

Tagy: Tina, United Flavour, Carmen, Djei, King Kalabash, Naša, Henry D, Lucerna Music Bar

Rubrika: Reporty a fotky, 29. dubna 2008, Daniel MaršalíkKomentáře

17.22 - 29. dubna 2008

Super koncert  

Výborný koncert a jako třešničku na dortu beru rap Tiny! Opravdu zážitek, díky moc za něj.


21.30 - 29. dubna 2008

předkapela..  

Dane díky za super report, předkapela se jmenovala Afrodisiak a zpíval s nima americký MC Turner.. více o nich viz www.afrodisiak.cz. A kdyz uz jsem u toho linkovani, doporucuju taky zkouknout videa z minulyho koncertu United Flavour v Lucerna baru, ktere jsou zdarma ke stazeni na adrese http://www.unitedflavour.com/index.php?…


23.19 - 29. dubna 2008

2 lomesh  

vdaka, uz je pocuvam!…welcome to praga…


23.55 - 29. dubna 2008

Danny  

Tady je link z dřívějšího koncertu Afrodisiak v Brně:

http://www.metancity.com/…are-pekarne/


09.12 - 30. dubna 2008

2danny  

na to si zvykej !


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama