METANCITY – nejen Hip hop

Bobby McFerrin zahraje v Praze dvakrát, dnes večer na ČT2 jeho portrét!

Vystoupení legendárního umělce Bobby McFerrina naplánované na den 15. května do pražského Kongresového centra se nezadržitelně blíží, a tak spolu s upozorněním na tuto pozornosti hodnou událost zveřejňuje dodatečné informace, plus jeden filmový tip na dnešní večer. Jak o tom svědčí nebývalý zájem o vstupenky, je patrné, že se jedná o jeden z vůbec nejsledovanějších koncertů. Nebude tedy od věci, když si projdeme veškeré skutečnosti tak, jak se udály, aby jste měli dostatečný přehled a třeba si včas zajistili lístky.

První zpráva se týkala pozvání tuzemských muzikantů ke společnému hraní. Více informací podává umělecký ředitel projektu Strings of O2 Marek Vrabec: "Vybrané hosty spojuje špičková interpretace, pohotové muzikantství, schopnost improvizovat a také notná dávka odvahy. Jsem rád, že můžeme mladým českým umělcům poskytnout takto unikátní příležitost, při které budou diváci moci sledovat dobrodružství spontánní hudební komunikace. V průběhu večera dostane svou příležitost po boku Bobby McFerrina Dan Bárta a Clarinet Factory, chlapecký sbor Boni Pueri ho podpoří z míst pro publikum umístěných přímo na pódiu.“

Zanedlouho nato se objevilo sdělení, jež nepotěšilo všechny ty, kteří se na koncert těšili, ale ještě neměli nic v ruce. Na oficiálních stránkách akce BobbyvPraze se objevilo prosté, leč všeříkající „Koncert je vyprodaný. Prosíme, sledujte naše webové stránky ohledně dalších novinek.“ A novinka skutečně přišla – Na 16. května byl přidán druhý koncert tohoto hudebního velikána. Těžko říct, jaká je pravděpodobnost, že kdokoli z hudebního světa vyprodá v Česku dva koncerty za sebou. Podaří se to Bobbymu? Uvidíme.

Prozatím si můžete zkrátit čas zkouknutím biografického dokumentu Bobby McFerrin: Portrét (Beyond Words: The Bravo Profile), který odvysílá Česká televize na svém druhém kanálu pět minut před půl desátou večer. Zajímá-li vás, jak došlo k tomu, že dnes o tomto experimentátorovi světové hudební scény mluvíme v superlativech, ačkoli většina lidí ho zná jen díky jednoduché skladbě Don't Worry Be Happy, určitě věnujte svůj čas televiznímu přijímači.

Bobby v Praze
Bobby McFerrin: Portrét

Tagy: Bobby McFerrin, Strings of O2, Don't Worry, Be Happy!, Simply Pleasures, Praha, koncert, Clarinet Factory,

Rubrika: Články, 25. dubna 2008, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama