METANCITY – nejen Hip hop

Repromanifest rozšiřuje svou působnost: Seznamte se s bboys Money-Fest Crew

V roce 2004 se v Bohumíně rozjížděl první amatérský breakdancový projekt, který vznikl na základní škole, která tento taneční styl velice podporovala tím, že poskytovala místnosti pro tréninky a zařizovala různá vystoupení. Bboys, kteří break v tomto městě započali, jsou dva bratři Dirty a Boo, také členové hudební skupiny Gesta w rhymech.

V roce 2005 zájem o breakdance roste a k dvojici bboys se přidává Szkrat se stylem electric boogie, který krátkou dobu působil v karvinské Break Bones Crew. Rok nato se v Bohumíně, pod vedením Dirtyho, otvírá první taneční kroužek v jeho historii. Během půlroční existence stihli pod taktovkou DDM (Dům dětí a mládeže) několik velice úspěšných vystoupení a např. účast v taneční soutěži Eso.

Po roční pauze, nyní v roce 2008, došlo k obnovení kroužku a vedení se ujal Boo. Ten přijal pouze pár spolehlivých b-boys, s nimiž fungovala spolupráce již od samého začátku, a několik mladých nadějných kluků, kteří s sebou přinesli obrovského ducha a potenciál. V současné době mezi členy MFC patří: Boo, Dirty, SzKrat, Linzer, Patres, Honziík, Patrick a Sownakaj.

Toto nově vzniklé seskupení nese název Money-Fest Crew. Tančí se zde street, breakdance a electric boogie a vy se na jejich první video můžete podívat právě teď a tady.

Podle názvu si můžete všimnout spojitosti s hudebním projektem Repromanifest, který tímto začíná přesahovat hranice hudební scény a podporuje všechny odvětví hiphopové kultury.

Na první oficiální vystoupení Money-Fest Crew se můžete těšit a přijít podívat v pátek 9. května do bohumínského PZKO, kde bude probíhat akce Repromanifestu. Krom tance se zde objeví dobře známí ostravští DJ's Kika a Česki a se svým novým albem V.L.N.A. vystoupí i kapela Hosté odjinud, plus další lidé spjatí s tímto labelem: Bohumíňáci Daz, Gesta w rhymech, Boňas, Kenta s EP Do roka a do dne.

Program startuje od 20.00 hodin a vstupné je zdarma.

Tato akce je součástí projektu pořádaného sborem SCEAV s názvem LaViNa probíhajícího ve dnech 8. – 10. května. Tato akce, která odstartuje ve čtvrtek v 15.00 hodin, je určena mladým lidem ve věku 13 – 26 let. Připraveny pro ně budou workshopy, čajovna, sportovní aktivity, hra ve městě, panelová diskue, film, hudba, fireshow… To vše ve vojenském stanu, v budově PZKO a okolí a na Masarykově ulici v Novém Bohumíně.

Money-Fest Crew Video
Hosté odjinud
Gesta w Rhymech
Kenta

Tagy: Repromanifest, Money-Fest Crew, Hosté odjinud, Bohumín, Kenta, Bejdžr, Gesta w Rhymech, Dirty, Boo

Rubrika: Tipy, 22. dubna 2008, RepromanifestKomentáře

08.15 - 22. dubna 2008

 

LOL :D


08.21 - 22. dubna 2008

 

http://www.youtube.com/watch?…


09.52 - 22. dubna 2008

…  

no co k tomu rict…


12.58 - 22. dubna 2008

 

:) heh drzim vam palce:) a kde mate Gyze? porad jenom lakuje baby? mozna ho z zavreli za toho ciklistu co ho srazil:)))) kluci trenujte 20.9.08 break bones porada streetdance a breakdance battle v ostrave;)


10.52 - 23. dubna 2008

)))))))))  


10.55 - 23. dubna 2008

hoši…  

…nechci se tu vytahovat,neberte to špatně,ale podle toho co jsem viděl na tom videu…kesa a já bychom vás vybattlovali zfleku a to už nějaké roky netancujem.Já bych ještě hodně potrénoval než bych dával nějaké video na metan.nic ve zlém makejte a hlavně se na to nevyserte jako my))))pís


11.24 - 23. dubna 2008

2:Len3 0CZK.O. :)  

pozdro a já trénuju ale už jen ultra light bez cukru :D


13.56 - 23. dubna 2008

2ayphell  

jj je třeba…to video je luxus…korea to drtila vždycky:)))a kdy se sejdem na nějakém jamu?))


21.23 - 23. dubna 2008

 

never more :)


11.58 - 24. dubna 2008

 

nevim no jestli se da říct bboys??!! Ještě tak 2,3 ročky no


12.00 - 24. dubna 2008

 

ale každopádně aspoň někdo kdo začal tančit dneska už je to přece jen nejméně rozšířený element a navíc tady u nás


01.53 - 25. dubna 2008

 

jn, je to tady mrtvý:(


Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama