METANCITY – nejen Hip hop

Modré hory vydávají svůj debut v pondělí, refrény jsou pro slabé

Slovenskou kapelu Modré hory, jíž tvoří dva rappeři, básníci, čudáci a blázni Lyrik a Bene, sledujeme prakticky od jejího začátku. S radostí vám dnes oznamuju, že po několika úspěšných myspacových skladbách a celkem povedeném mixtapu Dobré slohy se konečně blíží den, kdy světlo obchodu spatří jejich první plnohodnotný počin. Ten den nastane v pondělí 21. dubna, a to díky vydavatelstvu Slnko Records, které se vedle alba zasloužilo i digitální EP Posledný román pre mužov, jež tvoří tři dobře známé skladby a jedna postarší, dříve neuveřejněná záležitost.

Podrobnosti čtěte v tiskové zprávě pod coverem.

P.S. Pokud vás zajímají i další projekty spjaté se slovenskou alternativou, doporučuju remix prvního singlu z připravovaného, také prvního alba jednočlenného projektu Foolk, o nějž se mimo jiných postarali Karaoke Tundra a Peťo Tázok, neboli alterego Beneho z MH. Remix Bells stahuj spolu s dalšími na této adrese a těš se na Foolkovy Red Pills For Daddy.

Tisková zpráva:

Ich komické tváre sú akoby z iných castí vesmíru, rovnako rozdielny je aj ich temperament, hlas a prejav, pochádzajú z iných miest a sfér. Napriek tomu už vlani v lete po prvom spolocnom treku vedeli, že zakrátko fanúšikom prinesú zhluk výpovedí z tej temnejšej, tažšie uchopitelnej, ale zas lahko sebalútostivej a trochu nekonformnej stránky reality. Toto obdobie je už zrejme za nimi a cakajú na nich nové dobrodružstvá v tomto zvláštnom vesmíre, ale kondenzát svojich vnútorných aj vonkajších sraciek a šlendriánskych, až cynických reflexií, ktoré sú zabalené v akoby umeleckom prevedení, tu zanechali. Rec je o projekte Modré hory Lyrika a Beneho.

Vdaka vydavatelstvu Slnko Records sa zhmotnil v podobe albumu so 14timi trekmi, kde je intro, outro a jedna inštrumentálna vec spolu s jedenactimi, doteraz nikým na nahrávke nepocutými, ukecanými skladbami s pestrými, kvalitnými bítmi. Projekt vdaka starostlivému výberu z množstva nahraného materiálu nechtiac nabral podobu, ako keby bol konceptuálny, ale pravdu nepozná nikto. Na albume tiež nenájdete refrény, tie sú pre slabých. Teda na jednej skladbe refrén je, tiež refrén pripomínajúce bridže v dalších troch skladbách, ale inak len strofy. Ale to je jedno. Lyrik a Bene aj tak ponúkajú len vlastné zhluky predstáv, ktoré ludí držia na hladine oceánu. Je noc, je ráno a nieco medzi tým a vlny emócií neustále klesajú a stúpajú. Tak je to s každým, kto mal tú skúsenost, že sa narodil.

Lyrik a Bene nie sú v projekte sami. K Modrým horám sa pridal v prvom rade bláznivý clovek Marián Jaslovský, ktorý sa postaral o živé nástroje a mix, v dalšom prvom rade sú to bláznivý producenti: Peko, Karaoke Tundra, Moe, Foolk, Beyuz a Billy Hollywood. Z vizuálno-umeleckých kruhov priplával aj bláznivý výtvarník Ivan Herényi a do linolea vyryl grafiku, z ktorej je vytvorený obal albumu Modrých hôr. Grafika originál sa bude dat aj kúpit za velmi dobrú, priatelskú cenu. Album oficiálne vychádza 21. dubna a krst albumu bude v klube Hlava XXII v Bratislave, 25. dubna v piatok.

Okrem albumu Modré hory posúvajú aj, no homo!, EP s názvom Posledný román pre mužov, ktoré sa dá tiež objednat z portálu Slnko Records. Ide o skladby, ktoré najviac zarezonovali medzi fanúšikmi a ktoré rotovalo aj rádio FM: Apartmán 24/7 a Medzi letom a zimou. Objaví sa tam aj klipová verzia tracku Hotel 365. Ako bonus je priložená takmer zabudnutá vec zo zaprášeného foldra s názvom Vampi. Skladby ktoré už fanúšikovia poznajú sú nanovo premixované a hodené do frcu. Dámy a páni, vdaka za podporu, užite si to.

Modré hory
Slnko Records
Foolk

Tagy: Modré Hory, Bene, Lyrik, Marian Jaslovsky, Posledný román pre mužov, Foolk, Red Pills For Daddy, Slnko Records

Rubrika: Tipy, 19. dubna 2008, RavenakKomentáře

Článek dosud nebyl komentován.

Redakce neodpovídá a nenese žádnou zodpovědnost za obsah komentářů.
Redakce si dále vyhrazuje právo mazat příspěvky a to zejména ty jejichž obsah nebude věcný, k tématu, bude obsahovat vulgární výrazy, poškozující jakýmkoli způsobem redakci, či její členy.

Reklama zde

Reklama